YouTube’da İzleme Süresi Nasıl Görülür?

Paylaş!

Youtube’da çok fazla zaman geçiren birçok kişi vardır. Fakat bazen bu sürelerin farkına varılmadan gün boyu bu platformda zaman geçirilebilir. Bu yazıda youtube’da izleme süresi nasıl görülür? Bunun açıklaması yapılacaktır. Fakat ilk olarak youtube hakkında kısaca bilgi verilecektir.

Youtube Hakkında Kısaca Bilgi

Youtube kısaca video izleme platformudur. Çeşitli konularda videolar çekilir ve burada paylaşılır. Video çekip yükleyen kişilere ise youtuber denmektedir. Günümüzde teknolojinin de ilerlemesiyle youtuber’lık bir meslek olma yolunda ilerlemektedir. Video çekerek para kazanılmaktadır bu nedenle meslek olma yolunda ilerlemektedir. Youtube 15 Şubat 2005 yılında kurulmuştur.

3 kişi tarafından kurulmuştur ayrıca bu 3 kişi eskiden paypal çalışanıymış. Bu kişiler Jawed Karim, Steve Chen ve Chad Hurley’dir. 2006 Kasım ayında ise youtube google’a satılmıştır. Yaklaşık 1.65 milyar dolara satılmıştır.

Youtube’un genel merkezi ise Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya’da yer almaktadır. Youtube’un şuan ki CEO’su Susan Wojcicki’dir. 2015 yılının şubat ayında çocuklara özel youtube uygulaması üretmiştir. Ayrıca aynı yıl youtube gaming diye bir alt platformda oluşturuldu.

YouTube’da İzleme Süresi nasıl görülür?

İzlenme süresini görmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır;

  • İlk olarak youtube’da oturum açmak gerekir.
  • Sağ üst köşede bulunan hesap kısmına basın.
  • Çeşitli seçenekler çıkacaktır buradan izleme süresine basın.
  • Burada çeşitli istatistikler çıkmaktadır ve bugün, dün ve geçen hafta ne kadar süre youtube izlendiğini gösterir ve genel bir ortalama yer alır.

Bu yolla ne kadar süre video izlendiği görülür. Bu süreleri öğrenmek için kullanıcı girişi yapmak gerekmektedir.

Youtube’da Zamanı Yönetme Bölümü

Bazen farkında olunmadan youtube’da çok fazla zaman geçirilebilir. Bunun önüne geçmek için izleme istatistiklerinin altında zamanı yönet bölümü yer almaktadır. Buradan video izleme ara ver verme bölümünü etkinleştirerek zamanı daha etkili kullanabilirsiniz. Etkinleştirme yapıldığında karşıya bir hatırlatma sıklığı bölümüm açılacaktır.

Buradan kaç saat izleme sonunda hatırlatma yapılacağı bildirilir. Örneğin 30 dakika yapıldığında her 30 dakika video izlemeden sonra bildirim gelir. Buna uyarak daha az zaman geçirebilirsiniz.