Apple CEO ’su Tim Cook ’tan Sızıntılar Hakkında Açıklama

Paylaş!

Son zamanlarda Apple çalışanları şirket içindeki bilgileri sızdırmalarıyla medyada oldukça gündemler yaratmış, Apple CEO ‘su Tim Cook ve yöneticileri bu durumdan hiç hoşnut kalmamıştı. Apple, şirket içinden bilgi sızdıranları bulmak için kolları sıvadı ve çalışanlarını uyarmak için bir bildiri yayınladı.

Bildiride şirket CEO’su Tim Cook sızıntıya sebep olan çalışanlarını cezalandıracağını ima ettiği söylemlerde bulunurken, sadece şirket çalışanları için yayınlanan bu bildirinin de şirket dışına yine çalışanları tarafından sızdırılması ile ironiye sebep oldu. Birçok şirkette şirket içi projeler, marka konferansları, ürün bildirimleri ve bunun benzeri herhangi ticari bilginin sızdırılması yasal olarak suç kabul edilir ve bilginin dışarı sızdırılmasının suç olduğuna dair sözleşme imzalatılır. Ünlü CEO bildirisinde de, şirket hakkında bilgileri sızdıranları bulmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve bu bilgilerin sızdırılmasını istemediğini duyururken, bu ve benzeri hareketlerde bulunan çalışanların şirket içinde bulunmaması gerektiğini ekledi.

Yayınladığı bildiride son Apple ürünlerindeki başarılarından ve azimlerinden dolayı şirket çalışanlarına teşekkür ve tebrik de eden Apple CEO ‘su Tim Cook ’un şirket içinde sızıntılara sebep olan kişilerle nasıl mücadele edeceği merak konusu olurken bundan sonra benzeri olayların yaşanmaması için kesin önlemler almaları bekleniyor.