Bose Frames İncelemesi ve Özellikleri

Paylaş!

İnsanların en çok sevdiği şeyler arasında müzik dinlemek ve güneş gözlüğü kullanmak yer alıyor. İnsanların sevdikleri iki şeyi yapabilmeleri için geçmişte hem güneş gözlüğü hem de kulaklık almaları gerekiyor. Bose Frames ise bu ihtiyacı ortadan kaldırarak kişilerin tek bir ürünle hem müzik dinlemesini hem de gözlük kullanmasını sağlıyor. Peki, bu nasıl oluyor? Bu sorunun cevabını ise Bose Frames İncelemesi ve Özellikleri yazımız sayesinde açıklayacağız.

Bose Frames Nedir? – Bose Frames İncelemesi ve Özellikleri

Bose Frames Amerikalı hoparlör ve ses sistemleri üretici firması olan Bose tarafından yeni üretilmiş olan bir üründür. Bu ürünün dikkat çekmesini sağlayan özelliği ise hem güneş gözlüğü olması hem de insanlara müzik dinleme imkanı tanıyan bir kulaklık olmasıdır. Güneş gözlüğü şeklindeki bu ürün kişilerin güneşten gözlerini korumalarını sağlarken gözlüğün saplarında yer alan hoparlörlerin aracılığıyla insanların müzik dinlemesini sağlıyor. Ayrıca ürünün müzik seçimi için arama yapma özelliği de bulunuyor.

Bose Frames Ürünün Özellikleri Nelerdir?

Bose Frames isimli ürünün özellikleri insanların bu ürünü tercih etmesi için yeterli sebepleri olacağını ortaya koyuyor.

Bose Frames gözlük ve kulaklık ürünün özellikleri şunlar oluyor;

  • Gözlükte bulunan lensler ultraviyole ışınlarını %99 oranında engelleyerek ışınların gözlere zarar vermesini önlüyor.
  • Gözlüğün saplarında mini hoparlörler, batarya, bluetooth, mikrofon ve hareket sensörleri yer alıyor. Mini hoparlörler sayesinde kişiler gözlüğü takarak müzik dinleyebiliyor.
  • Gözlükte bluetooth özelliğinin olması sebebiyle bluetooth’un açılması sayesinde telefonla bağlantı kurulabiliyor. Gözlüğün 8 cihaza kadar bluetooth bağlantı yapma kapasitesi bulunuyor.
  • Gözlüğün sağ bölümünde yer alan tuş gözlüğün açılıp kapatılmasını, bluetooth’a bağlanmasını ve şarkı değişimi yapılmasını sağlıyor.
  • Kulaklık özelliğine sahip olan gözlüğün usb kablosu ile şarj edilebilme özelliği de bulunuyor. Gözlüğün iç bölümünde yer alan pin yerine usb kablosu takılarak şarj yapılması sağlanabiliyor. Cihazın şarj olması ise 2 saatte tamamlanabiliyor.
  • Gözlüğün şarjının tam dolu olduğu durumlarda 3.5 saat boyunca müzik dinleme şansı oluyor.

Bu özelliklere sahip olan gözlük hem güneş gözlüğü ihtiyacını hem müzik dinleme ihtiyacını hem de kulaklık ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ayrıca bu ürün sayesinde kişiler telefonla kulaklıkla görüşme yapabiliyorlar.

Bose Frames
Bose Frames

Bose Frames Ürününün Performansı Nasıldır?

Bose Frames güneş gözlüğü müzik dinlemeden olmaz diyenlerin tercih edebileceği bir ürün oluyor. Yüksek ses performansı sayesinde sıradan bir kulaklıktan daha kaliteli müzik dinleme şansı sunuyor. Ses performansının yüksek olması sayesinde tatil, gezi, spor, eğlence ve oyun sıralarında kullanılabiliyor.

Bose Frames Ürününün Tasarımı

Bose Frames güneş gözlüğü ve kulaklık ürünün firma tarafından geliştirilmiş üç farklı tasarımı bulunuyor. Bu tasarımlar frames rondo, frames alto ml ve alto sm oluyor. Bose Frames alto ml gözlüğün lensleri diğer tasarımlara göre daha geniş yapılı olmasıyla dikkat çekiyor ve alto sm ise daha küçük lenslere sahip oluyor. Bose Frames rondo ise gözlük camlarının tamamen yuvarlak olması sebebiyle diğer iki tasarımdan ayrılıyor.