Canon 3D VR Lens Tanıttı

Paylaş!

Japonya merkezli, resim ve optik ürünleri, kameralar, fotokopi makineleri ve stepper ürünleriyle tanınan çok uluslu şirket Canon, yeni çift balık gözü lensli ( Canon 3D VR Lens )EOS R aynasız kamera sistemini tanıttı.

Günümüzde fotoğrafçılığa olan büyük ilginin yanı sıra, sosyal medyada fotoğrafların paylaşılması ve herkesin beğenilme isteğinden kaynaklı en güzel fotoğrafı ben çekmeliyim isteğinden ötürü kamera ve görüntü şirketleri de teknolojilerini yarıştırmaya başladı. Bu defa Canon, rakiplerinden farklı özelliklere sahip lensleriyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

3D VR video içerikleri oluşturmak için özel olarak üretilen Canon 3D VR Lens çift 5.2mm f/2.8 balıkgözü lensler 60 mm aralıklı, dünyada ilk defa değiştirilebilir dijital lens olarak satışa sunulacak olup, birlikte kullanacağı kamerayla 8K ‘ya kadar video çekim yapılabilecek. Canon Oculus Quest 2, stereoskopik 3D 180° VR görüntülerini tek bir görüntü sensöründe yakalama özelliğiyle rakiplerinden farkını ortaya koyuyor.

Canon, R5 için güncellediği yazılımla beraber kullanıcılarına Premiere Pro eklentisini de sunuyor. Bu sayede kullanıcılar abonelik mantığıyla eklentiye erişebilecek olup, EOS VR Utility isminde bağımsız bir dosya dönüştürme uygulaması da kullanabilecekler.

Canon’un sunduğu yeni lensler ve yazılım Aralık ayında satışa sunulacak olup EOS R5’in satış fiyatı 3899 dolar, lenslerin ise 1999 dolardan kullanıcılara ulaşması bekleniyor. Ürünlerin Türkiye fiyatları ise henüz belli değil.