FunFair Coin Nedir?

Paylaş!

Kripto paralar ekonomiye dahil olduğundan beri birbirinden farklı türlerde yatırımlar ve coin türleri ortaya çıktı. Bu durum yatırım ağının çoğalmasına ve kullanım alanlarının da genişlemesine neden oldu. Son olarak eğlence dünyasında kendine yer edinmeye çalışan Funfair coin kavramının ortaya çıkması ile birlikte daha çok merak edilmeye başlandı. Funfair adı ile birlikte anılan bir eğlence platformu vardır. Bu platformda kullanılan sanal para türüne verilen isim ise Funfair coin olarak adlandırılmıştır. Blok zincir tabanına dayanan bir sistemin eğlence sektöründe kullanılması olarak düşünmek gerekir. Online bir şekilde gazino sektöründe blok zincir kullanımı olarak da tanımlamak yanlış olamayacaktır.

Nedir?

Bitcoin ve coin türlerinin sürekli çoğalmasından dolayı yatırımcıların da bazen takip etmekte zorlandıkları durumlar olabilir. Oyun platformlarında coin kullanmak bu şekilde bazı sorunların ortadan kaldırılması anlamına da geliyor. Bu coinin oluşturulmasının nedeni oyun platformunun bu şekilde finanse edilmesidir. Oyun oynamak isteyenler bahis oynamak veya sisteme dahil olmak için bu coinlerden satın almak zorundadır. Aynı şekilde geliştirici ve kazanan kişilere de ödemeler bu coin ile birlikte yapılır. Bu sayede platform aracılığı ile satın almaların artması ve değerin yükselmesi de amaçlanmış olur.

Piyasası

Funfair şuan için 500 milyon dolar civarında bir işlem hacmine sahip olarak ekonomide kendine yer ediniyor. Bu rakamın 12 milyon doları ise günlük işlemler sırasında meydana geliyor. Bu sayede mevcutta bulunan coinlerin rakam olarak artması ve işlem hacmine eklenmesi de söz konusu olur. Sisteme dahil olan oyuncu, geliştirici ve daha bir çok katılımcı ödemelerini FUN üzerinden alır. Böylelikle günlük işlem hacmi de son derece artmış olur.

Kripto Para Kullanımı

Oyuncuların ve diğer katılımcıların sadece kripto paralar ile işlem yapabildikleri bir oyun sitesinin olması bu alanda adım atılmasına olanak tanır. Sürekli olacak şekilde bir oyun deneyimi sunar. Şeffaf bir oyun ortamında eğlenmek de bu sayede mümkün olur. Düşük işletme maliyetlerinin olması da bir başka olumlu yönü olarak açıklanabilir. Bu nedenle oldukça avantajlı olduğu söylenebilir.