Google Yedekleme Hizmeti One

Paylaş!

Google yedekleme hizmeti one üyelerine Google olanaklarından daha fazla faydalanmalarına imkan tanıyan ve aynı zamanda onlara ek yedek depolama alanları sunan bir Google planıdır. Bundan faydalanabilmek için öncelikle bir Google hesabına sahip olmak ve Google One’a kaydolmak gerekmektedir.

Google Yedekleme Hizmeti One Getirdiği Avantajlar Nelerdir?

Google One üyelerine diğer Google hesabı kullanıcılarından farklı olarak bir takım avantajlar sunar. Bu avantajlar şöyledir:

  • Diğer tüm Google hesap sahiplerinin ücretsiz olarak kullanabildiği 15 GB’lık depolama alanına ek olarak yeni depolama alanı alternatiflerine sahip olabilirsiniz.
  • Yardım ve desteğe ihtiyaç olduğunda Google One üyeleri uzman Google ekibine ulaşma imkânına sahiptir.
  • Google One üyeleri bu yoldan sahip oldukları avantajları aileleri ile (en fazla 5 kişi olmak kaydıyla) paylaşabilirler.

Böylece tüm aile bahsedilen depolama alanlarından faydalanma imkanına kolayca sahip olur.

Google Yedekleme Hizmeti
Google Yedekleme Hizmeti

Google One Alan Seçenekleri Nelerdir?

Google One üyelerine aylık ve yıllık planlar olarak sunulan depolama seçenekleri dışında bir de yükseltme seçenekleri mevcuttur. Aylık ve yıllık planlar 100 gigabayt, 200 gigabayt ve 2 terabayttır. Yükseltme seçenekleri ise 10, 20 ve 30 terabayt olarak halihazırda Google One hizmetini kullananlar için tasarlanmıştır. Burada her bir planın ve her bir yükseltmenin farklı bir maliyeti olduğunu da belirtmek gerekir.

Google One Üyeliğinde Değişikliğe Gidilebilir Mi?

Google One üyeleri eğer dilerlerse kullanmakta oldukları hesap üzerinde değişikliğe gidebilir, farklı bir depolama alternatifine geçiş yapabilirler. Bu değişikliklere Google One hesabını kapatarak üyeliğe son vermek de dahildir. Google One’da ödeme planı alternatifi de mevcuttur. Her yerde olduğu gibi burada da yıllık ödeme planları aylık planlara göre daha hesaplıdır. Kullanıcılar istedikleri şekilde ödemeleri üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Hesaplarını kapatırken de ödemelerini sonlandırmış olurlar.

Depolama Alanınız Dolarsa

Google One tarafından sunulan depolama alanı elbette sonsuz değildir, dolabilir. Dolması durumunda yeni depolama yapmak mümkün olmaz. Bunun sonucunda Gmail, Google Drive ve Google Fotoğraflar randımanlı çalışamaz. Dolayısıyla ya depolama alanında yer açmak ya da bir üst depolama alanına geçmek gerekebilir.