Site icon Heptekno.com

Hangi Android Uygulamaları Telefonunuzu Yavaşlatıyor?

Android telefonlardaki tüm oyunlar, videolar, fotoğraflar, web sayfaları ve uygulamalar düşünüldüğünde Android birden fazla çok işlem yapabilir. Ancak bu görevlerin telefonunun arka planda çalışmasına izin vermek telefonunun performansını önemli ölçüde etkiler. Bir fotoğraf çektiyseniz ve fotoğraf makinenizi manuel olarak kapatmayı unuttuysanız uygulamanızın hala aktif olduğunu ve telefonunuzun işlemcisi üzerinde performansını etkileyen önemli bir güç olduğunu fark etmişsinizdir. Neyse ki arka plan görevlerinizi kontrol altına almanın ve hangi android uygulamaları telefonunuzu yavaşlatıyor sorusuna yanıt bulmanın çok kolay bir yöntemi vardır.

Performans İzleme ve Geliştirme

Telefonunuzun performansını izlemek ve geliştirmek için dfndr security: Antivirüs, Anti-hack & Temizleyiciyi kullanmak en etkili yöntemdir. Kayan Pencere özelliği, şu anda kullanılmakta olan basit görevler için kullanılan uygulamaların ne kadar yer kapladığını ve Android’inizin performansını etkileyen uygulamaları takip eder. Ayrıca tüm gereksiz görevleri tek tıklamayla kapatma özelliği sunar. Performansının düştüğünü fark ederseniz telefonunuzu Kayan Pencere ile sürekli temizlemeyi unutmayın. Bunu yapmak sorunsuz ve optimize edilmiş bir Android performansı sağlayacaktır.

Telefonunuzun İşlemcisi Neden Önemlidir?

İşlemciler, aslında telefonunuzun “kalbi” dir. GPS konumlarını görüntülemek gibi komutları çalıştırarak cihaza güç veren tam teşekküllü bilgisayarlar olarak adlandırılırlar. İşlemcinin “çekirdeği” esasen operasyonun “patronu” dur. Talimatları okur ve verir. Bu da telefonunuzu önemli ölçüde etkiler Böylelikle telefonunuzu yönetmek gittikçe zorlaşır. Android’inizdeki görevleri kapatmayı unuttuğunuzda, işlemci çekirdeğinin talimatlar vermesi zorlaşır ve telefonun çökmesine zemin hazırlayan bir faktör haline gelir.

Telefonunuzu Yavaşlatan Android Uygulamalarını Devre Dışı Bırakma

Bazı uygulamaların telefonunuzun performansını diğerlerinden daha fazla etkileyeceğini fark etmiş olabilirsiniz. Uygulama geliştiricisi tarafından kötü tasarlanan veya yüksek kaliteli uygulamalar telefonunuzu yavaşlatabilir. Telefonunuzu en çok yavaşlatabilecek uygulamalar sosyal ağ uygulamaları ve oyun uygulamalarını içerir. Bu uygulamaların telefonunuzun performansını nasıl etkilediğini izlemek ve bunları kullanmanızın ardından uygulamaları kapatmak için Kayan Pencereyi kullandığınızdan emin olun.

Exit mobile version