Site icon Heptekno.com

Huawei Mate 20 Pro Güncellenmesi

Huawei Mate 20 Pro Güncellenmesi. Satışa dahi sunulmadan güncellenmesi gerçekleştirilen Huawei Mate 20 İngiltere’nin Londra şehrinde 16 Ekim 2018 yılında yapılan lansman ile tanıtıldı. Bu ilk güncellenmesi olan telefonun güvenlik ayarları ve kamerası üzerine güncellenme yapıldığı yetkililerce açıklandı. Huawei Mate 20 Pro cihazlarda tespit edilen yazılım hataları da bu güncellemeler ile ortadan kalkmış oldu.

Yenilikler

Basına yapılan açıklamada Huawei Mate 20 Pro üzerindeki güncellenmeler kullanıcıları memnun edecek özelliklere sahip. Bu güncellemeler özellikle gündemde olan yapay zekâ özelliğine sahip ekran yakınlaştırma özelliği, filtreler ve yeni efektlerle dolu kamera uygulamalarından oluşmaktadır. Video kalitesini yükselten yapay zekâ özelliği ile yakınlaştırma ve uzaklaştırma işlemleri gayet yumuşak bir şekilde ekranda dokunmak kaydıyla oluveriyor. Yani kısaca yapay zekâ teknolojisinin tüm özellikleri bu güncellemeler ile cihazda kullanılabilecek.

Arka planda istediğiniz efekti uygulama olanağınız sunulmakta, filtreleme ve ekranı eskitme, bulanıklaştırma işlemlerini yapma olanağınız oluyor.

Kullanıcıların severek kullanacağı bu özellikler sayesinde Huawei Mate 20 Pro satışlarında artışların olacağı beklentisi artmaktadır.

Huawei Mate 20 Pro 490 MB’lık bir alanı bu güncellemeler için ayırdı. Güvenlik ve kamera güncellenmesine ayrılan bu kapasitenin içerisinin zenginliği Güney Afrika ve İngiltere sınırlarında indirme olanağı sağlarken 5 Kasım 2018 tarihinden itibaren satışa sunulacak olan Huawei Mate 20 Pro cihaza sahip olanlar tarafından da indirilerek güncelleme olanağı sağlamaktadır.

Huawei Mate Pro cihazının genel özellikleri şöyleydi. LCD ekranı 6.53 inç büyüklüğünde olup, format 18.7.9 2244×1080 çözünürlüğe sahip piksellik ve performans özelliklerindeki kalitesi. Ram 4 GB, depolama alanı 128 GB akıllı telefon özelliğinde olmaktadır. Ayrıca Huawei Mate 20 Pro 3 kamera özellikli olup bu kameralar, ultra geniş açı, geniş açı ve tele foto görevlerine uyumlu. OIS uyumlu cihazda en iyi ayarlar dikkat çekmektedir. Ayrıca cihaz 40 W şarj alabilmekte ve hızlı şarj olabilmektedir. Toza ve suya dayanıklılık özelliğine sahip ve IP53 sertifikalı olan cihaz 4000 mAh batarya kapasitesine sahiptir Huawei Mate 20 Pro Androis 9.0 pie işletim sistemine sahiptir. Cihaz Çin menşeili olup Huawei çiçek anlamına gelmektedir.

Exit mobile version