İlk Spider-Man Çizgi Romanı ‘nın Rekorlar Kıran Bedeli!

Paylaş!

Tüm dünyada sayısız hayrana ulaşan ve belki de en çok kazandıran Marvel Comics ’in süper kahramanı Spider-Man, 1962 yılında çıkardığı ilk spider-man çizgi romanı ‘nı bu sabah açık arttırmada satışa çıkardı. Spider Man’in ilk görünüşünü içeren çizgi roman, Heritage Müzayedesi’nde 3.6 milyon dolara satılarak büyük bir rekor kırdı. Certified Guaranty tarafından Near Mint Plus 9.6 olarak derecelendiren yapıt, bugüne kadar bu derece puanlanan dünyadaki sadece dört çizgi romandan biri oldu.

Spider Man’in spider-man çizgi romanı olarak kırdığı bu rekor en son 1939 yılına ait Batman’in ilk görünüşünü içeren çizgi roman tarafından 1.5 milyon dolarla ulaşılmıştı. Öncesinde ise yine 1939 yılına ait başka bir Marvel Comics çizgi romanının #1 nolu serisi 264 bin dolara bu sabah satılmıştı.

Çizgi romanların günümüzdeki fiyat artışı şüphesiz Spider Man karakterinin fenomenliğinden kaynaklanıyor. Yine de 2016 yılında bu kadar çok hayran kitlesi barındırmayan Spider Man’in Tobey Maguire ve Andrew Garfield filmlerinin vizyona girmesinden sonra ve Tom Holland’ın karakteri canlandırması hayran kitlesinin artmasında büyük rol oynadı.

Gelecek günlerde geçmişten kalma çok sevilen çizgi kahramanlara ait çizgi romanların ne gibi fiyatlarda değerleneceği merak konusu!

Spider-Man 1962