Instagram Favoriler Güncellemesi Geliyor

Paylaş!

Popüler fotoğraf çekme, editleme ve paylaşma uygulaması Instagram, kullanıcılarını çok sevindirecek Instagram favoriler güncellemesi üzerinde çalışıyor. Yeni özelliğe göre paylaşımlarını en çok görmek istediğiniz kişileri bir listede toplayabileceksiniz.

Haberi sızdıran mobil geliştiri Alessandro Paluzzi, gelecekte yayınlanabilecek bir güncellemeyle kullanıcıların kendi favori listelerini oluşturmalarını sağlayabileceğini ve bu vesileyle kişilerin en çok görmek istedikleri paylaşımları en üstte ulaşabileeklerini bildirdi. Bildirim hakkında ekran görüntüsü de paylaşan Paluzzi, favori listesine eklenen kullanıcıların paylaştığı gönderilerin zaman akışında en üstte yer alacağını ve kimlerin favori listesine eklendiği hakkında kullanıcılara bildirim gönderilmeyeceğini açıkladı.

Eski Facebook yöneticisi ve Instagram’ın günümüzdeki başkanı Adam Mosseri’nin Haziran ayında yaptığı bir yayında Instagram’ın zaman akışı ve hikaye sıralamasında çeşitli faktörleri göz önünde bulundurdunu bildirmişti. Buna göre öncelikle takip edilen kişilerin güncel paylaşımları ilk sırada yayınlanırken, ikinci sırada önem sırasına ve popüleriteye göre gönderilerin gösterildiği ve son olarak içeriğin yayıncısıyla ne sıklıkta iletişimde olunduğu ve aralarındaki etkileşim göz önünde bulundurularak sıralamanın yapıldığı ve kullanıcıların bir gönderi üzerinde ne kadar zaman harcadığı, beğendiği gönderileri ve dokunma/kaydetme oranları hakkında tahminlerde bulunulduğu bildirilmişti. Mosseri’nin bildirimine göre bir gönderiye ne kadar zaman harcarsak ve beğenme olasılığımız ne kadar yüksekse zaman akışında üstte görüyoruz.

Instagram’ın getirmeyi düşündüğü yeni instagram favoriler güncellemesiyle gönderi sıralamasının zaman akışında ne sıralamayla gösterileceği belli olmasa da, favori listesine göre bu durum değişeceğe benziyor. Kullanıcıların görmek istedikleri gönderilere daha kolay ulaşabilmeleri açısından bu düşünülen güncellemenin çok sevileceğini ve yararlı olacağını düşünüyoruz. Bekleyip görelim.