Instagram’da Takipçilerden Soru Alma ve Cevaplama Özelliği

Paylaş!

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan uygulaması olarak bilinen Instagram, milyonlarca kişiye aynı anda hizmet verir. Her geçen gün geliştiricileri tarafından yeni bir özellik üretimi yapılan Instagram uygulaması, kısa bir zaman önce takipçilerden soru alma ve bu soruları cevaplamaya yarayan yeni bir özellik geliştirmiştir. Instagram’da takipçilerden soru alma ve cevaplama özelliği nasıl kullanılır başlığı altında cevap bulabilmek mümkün olur.

Instagram Hikâyeler Özelliği

Instagram geliştiricilerinin devreye soktuğu bu yeni özellik, uygulamanın hikâyeler alanında geçerlidir. Instagram uygulamasının hikâyeler özelliği hemen her gün 400 milyon kullanıcı tarafından tercih edilen ve en çok kullanılan özellikleri arasında. Hal böyle olunca geliştiriciler tarafından devreye sokulan soru talebinde bulunma özelliği de Hikayeler kısmına entegre edilmiş durumda. Soru talebinde bulunabilmek için öncelikle hikâyeler alanına giriş yapılması gerekiyor.

Takipçilerden Soru Talebinde Bulunma

Kullanıcının hikâyeler kısmına giriş yapması ile beraber ister bir arka plan fotoğrafı ile isterse de düz bir arka plan rengi ile soru sorması gerekiyor. Hikâyeler alanın sağ üst kısmında yer alan Çıkartmalar seçeneği üzerinden Sorular alanına giriş yapılması durumunda soru talebinde bulunulabiliyor. Bu alana tıklandığı zaman takipçilere bir mesaj ile beraber soru sormaları isteniyor. Takipçiler tarafından sorulmuş olan soruların görüntülenebilmesi için kullanıcının kendi hikâyesinde yer alan görüntüleme listesine ulaşması gerekiyor.

Takipçilerden Gelen Soruları Cevaplama

Soru sor özelliğinin devreye girmesi ile beraber takipçilerden gelen soruların cevaplanabilmesi için hikâye kısmındaki görüntüleme özelliğinin kullanılması gerekiyor. Alt alta sıralanmış olan sorulardan her hangi biri seçilerek cevap veriliyor ve bu cevap yine kullanıcının kendi hikâyesinde paylaşılıyor. Cevap verme işlemindeki bir diğer seçenek ise kullanıcıya özel mesaj olarak gönderim yapmak olarak tercih edilebiliyor.