Kalıcı Olarak Spotify Hesabı Nasıl Kapatılır?

Paylaş!

Kullanıcılar tarafından merak edilen konulardan biri kalıcı olarak spotify hesabı nasıl kapatılır? Sorusudur. Kalıcı olarak spotify hesabı kapatılabilmesi için bazı adımların uygulanması gerekiyor.

Spotify Hesabı Silinmesi İçin Uygulanması Gerekenler

İlk olarak https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ site adresinden giriş yapılmalıdır. Müşteri Hizmetleri Ve Destek başlığı altında bulunan İletişim Formuna tıklanmalıdır. Giriş işlemi gerçekleştirilerek bilgiler aktarılmalıdır. Bu bölümde bulunan ”Hesap” kısmından devam edilmelidir. Sonrasında sportify hesabımı kalıcı olarak silmek istiyorum sekmesi seçilmelidir. Hemen sonrasında ”Hesabı Kapat” kısmına tıklanmalıdır. Bu aşamadan hemen sonrasında ekrana bir onay mesajı gelecek onay mesajına tıklanarak işlem tamamlanmalıdır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Onay mesajı ekranda anında görülmeyebilir. Sistem özellikle hesabın kapatılması konusunda güçlük çıkarabiliyor. Bu sebeple sistem ile ayrıca iletişim kurulması gerekebiliyor. Veya e-mail gönderilmesine ihtiyaç duyulabiliyor. E-posta üzerinden geri dönüşler genellikle 24 ila 48 saat aralığında gerçekleştirilebiliyor.

Bu zaman zarfında e-posta kısmından spam bölümü kontrol edilmelidir. Fakat yanıt verilmesi garanti değildir. Firmadan yanıt gelmesi ve halen kapanmaması durumunda aynı yöntem üzerinden talep yeniden iletilmelidir. Bu konuda kullanıcıların ısrarcı olmasında fayda bulunuyor. Aksi takdirde firma açısından avantaj sunduğundan hesabın kapatılmasında ağır hareket edilebiliyor. Tüm ısrarlara rağmen halen geri dönüş alınmadıysa firma ile facebook ve twitter üzerinden iletişim kurulmalıdır. Facebook üzerinden oturum açıldığında ayrıca facebook kullanıcı hesabından facebook oturum izni kaldırılmalıdır.

Spotify Hesabı Silinmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Spotify kullanıcı hesabı silindiğinde mevcut kullanıcı ismi kalıcı olarak yitiriliyor ve ileriki dönemlerde farklı bir kullanıcı ismi oluşturulması gerekiyor. Kaydedilen tüm müzik listeleri kalıcı bir şekilde yitirilecektir. Oynatma listeleri de silindiğinden yeniden geri alınamıyor. Sistemdeki tüm takipçi kitlesi kaybediliyor. Spotify ücretsiz bir katman sunar. Bu sebeple premium abone olunması durumunda hesabın kalıcı olarak kapatılmamasından önce üyeliğin iptal edilmesi gerekiyor.

Dolaysıyla sptify hesabı kalıcı olarak kapatılmadan önce bir kez daha düşünülmesinde fayda bulunuyor.