Site icon Heptekno.com

LG Kendisi İle Yarışıyor

LG kendisi ile yarışıyor. Piyasaya sürülen OLED TV çok daha geliştirildi. OLED Tv’nin şu anki işlemcisinden çok daha gelişmiş özelliklere sahip olan işlemcisi sergilendi. 2019 yılında, piyasaya sürülecek olan geliştirilmiş işlemciye sahip, OLED TV’ler renk düzeltme ve yüksek kare hızı gibi özellikleri ile öne çıkıyor. Üstelik, firma, ürünü sergilemek için teknoloji fuarını da beklemeye gerek görmedi ve kendi web sitesinden yeni işlemcisini tanıttı. Bununla beraber, 2. nesil işlemci olarak tanıtılan Alpha A9 ile ilgili ayrıntılar için gözler, CES teknoloji fuarına çevrilmiş durumda.

LG OLED TV Yeni İşlemcisi İle Neler Vadediyor?

LG OLED televizyonları ile çok büyük bir gördü. Televizyon anlayışını bütünüyle değiştiren bu yeni nesil televizyon, firma tarafından daha da geliştiriliyor. LG, 2019 yılında piyasaya süreceği yeni işlemcisini tanıttı. Bu yeni işlemci ile LG OLED TV çok daha konforlu bir seyir sağlamayı amaçlıyor.

LG web sitesi aracılığı ile OLED TV için yeni işlemcisini tanıttı. Firma, bu tanıtım için teknoloji fuarını beklemedi ve bir sürprize imza attı. OLED TV’nin gücüne güç katacak 2. nesil işlemci olan Alpha A9 şirket tarafından paylaşılırken, bu aynı zamanda müjde niteliği taşıyordu.

Bu yeni işlemci, mevcut işlemcilerden çok mu farklı? Bu sorunun yanıtı, hayırdır. Genel olarak, OLED TV’deki işlemcilerle benzer algoritmaya sahipler. Bununla beraber, Alpha A9, 120 FPS HFR, “yüksek kare hızı” sağlayacak. Ayrıca, 2. nesil işlemci, renk düzeltme algoritmaları bakımından, mevcut işlemciye göre, daha iyi sonuç verecek şekilde geliştirilmiş. Kaliteli, sinema-film keyfi sunan, HFR özelliği USB ile desteklenmekte.

Alpha9 Sadece OLED TV’de Kullanılmayacak

LG yaptığı paylaşımla Alpha A9 adlı işlemcisini tanıtırken, bu işlemcinin sadece, OLED TV’de kullanılmayacağını açıkladı. Şirket, Alpha A9’un, LG C9, W9 OLED E9 ve G9 gibi modellerde de kullanılacağını duyurdu. Ancak, 2. nesil işlemci olarak sunulan, Alpha A9’un tam manasıyla neler vadettiğini öğrenmek için, teknolojini fuarını beklemek gerekebilir. Zira, bu işlemcinin neler sunabileceğini bilmek için, mevcut işlemcilerden farkını bilmek gereklidir. Firmanın, yeni işlemcisini detaylı olarak, CES teknolojisi fuarında anlatması bekleniyor.

Exit mobile version