NASA ‘dan Cevap Geldi: Uzaylılar gerçek mi?

Paylaş!

Uzaylıların gerçekten var olup olmadığı geçmişten beri süregelen insanlığın cevap aradığı en merak uyandırıcı sorulardan bir tanesi. Zaman zaman uzaylıları gördüğünü iddia eden insanlar, uzaylıların kaçırdığını savunulan hikayeler, uzaylıların gerçek olduğuna dair efsaneler ortaya atılmış olsa da, bilim adamlarının bu soruya verilmiş net bir cevabı hala yok. Dünya dışında yaşam olup olmadığı NASA ve bilim inslanlarının hala aynı merakla cevap aradığı, uğruna milyon dolarlarca harcamalar yapıldığı araştırma konusu.

Dr. Lindsay Hays NASA’nın Instagram sayfasında hala bu soruya cevap arandığını ancak gezegende dünya dışında bir yaşamın henüz keşfedilmediğini söylediği bir video yayınladı.

NASA, dünya dışındaki yaşamı araştırmayı hala devam ediyor. Mars’ta hayat olup olmadığı, gezici kameralarla araştırılmaya devam edilirken yüksek çözünürlüklü kameralarla Mars’ın yüzeyi son hızla keşfe devam ediliyor. Belki de araştırmalar son bulduğunda, dünya dışında yaşama dair net bir fikrimiz söz konusu olacak. Çünkü Amerikalı astronom ve çok satan yazar Carl Sagan’ın da söylediği gibi, evren sadece bizim olmamız için oldukça büyük. Bekleyip göreceğiz.

Sosyal medya kullanıcıları Hays’ın bu gönderisinin üzerine dünya dışında yaşamın kesinlikle olduğuna dair yorumlarını gönderinin altında paylaştılar. Kullanıcıların düşüncesine göre dünya dışında bir yaşam var ve bilim adamlarının bunu keşfetmesi sadece an meselesi! Dünya dışında başka canlılar varsa da dileriz insanlık için iyi olurlar 😊