Netflix Hesabı Nasıl Kapatılır?

Paylaş!

Netflix, internet üzerinden ödüllü film, dizi, tv programları ve belgesellerin reklam olmadan cüzi bir ücret ödeyerek izlenmesini sağlayan yayın hizmetidir. Dünyanın farklı noktalarından birçok kanala ulaşabilir, fenomen dizi ve filmleri izleyebilirsiniz. Bu yayın kurumuna üye olduysanız ve memnun kalmadıysanız kolaylıkla üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Bu durumda netflix hesabı nasıl kapatılır? diye baktığınızda oldukça kolay olduğunu görebilirsiniz.

Hesabın Kapatılması

Netflix hesabını kapatmak için, hesap sayfasından üyeliğini iptal et demek yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra 10 ay süre tanınır. Bu süre içinde yeniden açılmazsa otomatik olarak silinecektir. Eğer hesabınızı hemen silmek istiyorsanız, üyelik yaptığınız e-posta hesabınızdan netflix iletişim adresine mail atabilirsiniz. Eğer netflix’e iTunes veya Google Play üzerinden üye olmuşsanız, iptal etmek için tedarikçiler ile iletişime geçilmelidir. İçinde bulunduğunuz fatura döneminizin bitiminde, alım yaptığınız firma üzerinden üyelik iptal işleminizin yapılmasından sonra hesabınızı kapatabilirsiniz. Bu tarihi, faturalama ayrıntıları adresini takip ederek bulabilirsiniz. Ardından kapatma işlemi için netflix iletişim adresine mail atabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra netflix hesabı tamamen kapatılacaktır.

Ödeme Seçimi

Netflix hesaplarında ödeme işlemlerini sonlandırmak için, bir servis bulunmuyor. Bu konuda müşteri hizmetlerini aranmalıdır. Tüm ödeme yöntemlerini kaldırdıktan sonra kullanıma devam etmek isterseniz yeni bir ödeme hesabı eklemeniz gerekecektir. Eğer netflix’e, iTunes veya Google Play üzerinden üye olmuşsanız, bu işlemler için tedarikcilerle iletişime geçilmelidir.

Mevcut Telefon Numaranızı Kaldırma İşlemi

Eğer Netflix üzerinde kısa mesaj almak istemiyorsanız sistem üzerinden telefon numaranızı silmeniz gerekecektir. Bu işlem için, hesabınıza girip üyelik ve ödemeler kısmından kayıtlı telefon numaranızı silebilirsiniz. Yine hesap kısmından Profil yönetimi bağlantısına giderek profil sil seçeneğiyle profilinizi kapatabilirsiniz. Bu sayede tüm izleme geçmişi silinir.