Opera’nın Android ve Masa Üstü Sürümleri

Paylaş!

Popüler internet tarayıcısı olan opera’nın android ve masa üstü sürümleri günde güne gelişiyor ve daha işlevli bir hal alıyor. Uygulamalar arasındaki senkronizasyon yakın bir zamanda güçlendirdi. Ayrıca Opera sayesinde artık akıllı telefonunuzdan bilgisayarınıza kolayca dosya aktarabilirsiniz.

Yeni Özellikler Hangileri?

Popüler web tarayıcılarından Opera, Android ve masaüstü sürümleri için yeni bir güncelleme yayınladı ve kullanıcı deneyimini geliştiren bir dizi yeni özellik kazandı. Opera mobil android sürümün en önemli yeni özellikleri akış ve site önerileri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Opera’nın masaüstü sürümünün dikkate değer yeni özellikleri arasında Easy Files var.

Opera, Android bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar arasında senkronizasyonu kolaylaştırır. Android web tarayıcısının ve masaüstü uygulamalarının en son sürümleri, e-posta adresi veya parola gerektirmeyen Senkronizasyon adlı yeni bir özellik sunar.

Opera’nın Android ve Masa Üstü Sürümleri
Opera’nın Android ve Masa Üstü Sürümleri

Yeni Akış Özelliği Nedir?

Opera, kullanıcıların bir dosya gezgini açmadan, masaüstü sürümünde bir e-posta veya benzer bir mesaj gönderirken, dosya eklemek istediklerini her zaman biliyordu. Bir gönderiye indirilen dosyaları ekleyebilecekleri Kolay Dosyalar adlı bir açılır menüyü kullanıma sundu. En yeni Opera özelliklerini almak için mobil ve masaüstü tarayıcılarınızı güncellediğinizden emin olun.

Kolay Dosya Gönderme Nasıl Yapılır?

  • Opera tarafından son güncellemede yayınlanan bir başka özellik de QR koduyla senkronizasyondu.
  • Kullanıcılar Opera’yı bir masaüstü tarayıcısında açıp QR kodunu akıllı telefonlarıyla taradıklarında, masaüstü bilgisayardaki ve Android uygulamasındaki veriler eşleşir.
  • Flow adlı bir özellik ile Android Opera kullanıcıları, mobil uygulama ile masaüstü sürümü arasında dosyaları, bağlantıları, YouTube videoları, fotoğrafları ve kişisel notları kolayca gönderip alabilir.

Ayrıca, Opera’nın Android sürümü, kullanıcılar yeni bir sekme açtıklarında en çok ziyaret ettikleri web sitelerini hızlı arama çubuğunun hemen altında görüntüleyen bir site önerisi özelliği de eklemiş oldu.

Opera’nın Kullanışlı Özellikleri

Opera’nın masaüstü sürümü için, kullanıcılar opera.com adresine gidin ve ekranda görüntülenen QR kodunu Opera Android uygulamasıyla tarayın. Bu işlem tamamlandıktan sonra, tüm masaüstü yer işaretleriniz, favorileriniz ve tarama geçmişiniz Android’e aktarılır.

Opera, yaptığı açıklamada, bu özelliğin insanların uzun şifreler ve e-postalar yazmayı sevmedikleri için geliştirildiğini söyledi. Ancak, QR kodunu kullanmak istemeyenler, daha önce olduğu gibi senkronize etmek için e-posta ve şifre ile giriş yöntemini kullanabilecekler.