Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ’nun Tarihi Açıklandı

Paylaş!

Google’ın  Chrome OS veya Android işletim sistemleriyle çalışan akıllı telefon serisi Pixel’in yeni modeli Pixel 6 ve Pixel 6 pro için piyasaya çıkış tarihi açıklandı.

Google hafta içinde attığı bir tweetle 19 Ekim’de bir lansman düzenleyeceğini ve bu lansmanda Pixel 6 ve Pixel 6 Pro telefonlarını tanıtacağını duyurdu. Telefonlar eş zamanlı olarak satışa sunulacak.

Google’ın merakla beklenen Pixel serisinin yeni modelleri için Ağustos ayında haber sızdırılmış, bu haberde telefonda özel tasarlanan yeni bir çip kullanılacağı açıklanmıştı. Pixel 6 serisi için Tensor tarafından tasarlanan bu çip sayesinde telefonun video ve bilgisayar gücünün arttırılması planlanmış. Bunun yanı sıra Pixel 6 serisi 6,4 inç ekrana, Pixel 6 Pro serisi ise 6,7 inç ekran sahip olmasıyla bir önceki seriden daha büyük olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak. Pembe, yeşil, mavi ve pastel tonda birçok farklı rengiyle satışa sunulacak olan telefonların 4x optik zoomlu ek telefoto lense sahip olması büyük bir artı yaratacak.

Google’ın Pixel 6 serisinin satış fiyatı henüz açıklanmamakla birlikte, telefon hakkında kesin detaylara ulaşacağımız etkinlik, 19 Ekim Perşembe günü saat 10:00’da online olarak herkese açık olarak düzenlenecek.