Twitter’da Kullanıcıları veya Kelimeleri Sessize Alma

Paylaş!

Dünyanın en geniş mikro blog kullanıcı ağına sahip olan Twitter uygulaması, bünyesinde barındırdığı pek çok özelliği ile kullanıcısının keyifli vakit geçirmesine yardımcı olur. Dünya ve Türkiye gündemine ilişkin bir çok olayın anlık geçildiği uygulamalardan bir tanesi olarak Twitter’da kullanıcıları veya kelimeleri sessize alma özelliği bir çok kişi tarafından kullanılan bir özelliktir.

Twitter Kullanıcıları Sessize Alma

Twitter uygulaması içerisinde kullanıcıyı sessize alma özelliği, bir kişiyi takipten çıkmadan gönderilerini gizleme şeklinde tanımlanabilir. Söz konusu kullanıcıyı sessize alabilmek için öncelikle o kullanıcının profiline girilmelidir. Profilin sol üst kısmında yer alan üç nokta işaretine tıklandığı zaman bu kullanıcıyı sessize al şeklinde bir ibare görülür. Bu seçeneğe tıklandığında kullanıcının bütün gönderileri sessize alınır ve paylaştıkları anasayfada görünmez.

Twitter Kelimeleri Sessize Alma

Twitter kullanıcılarının ana sayfalarında rt ve beğeni vermekten ötürü bir çok gereksiz bilgi yer alır. Bu durumun önüne geçebilmek açısından ve topluma zarar veren kelimeleri önleyebilmek açısından kullanıcıların kelimeleri sessize alabilmeleri mümkündür. Bu işlem için anasayfanın sol kısmında yer alan profil fotoğrafına tıklanır ve ayarlar kısmına gidilir. Burada yer alan Bildirimler sekmesinde sessize alınan kelimeler seçeneği kullanıcının karşısına çıkar. Bu seçeneğe basıldığında sağ alt kısımda artı işareti görülür. Bu işarete basılarak sessize alınmak istenen kelime eklemesi yapılabilir.

Twitter Özellikleri

Twitter uygulaması geliştiricileri tarafından her geçen gün bir yenisi eklenerek hayata geçirilen pek çok özellikten bazıları da sessize alma özelliğidir. Sessize alınmış olan bir kullanıcının ya da kelimenin geri alınabilmesi de mümkün olur. Sessize alma işleminin tam tersi yapılarak geri alım uygulanabilir. Twitter uygulaması, kullanıcıya tamamen kişisel kullanım alanı sunar.