Whatsapp Kaybolan Mesajlar

Paylaş!

Whatsapp kaybolan mesajlar güncellemesi betaya geldi.

42 milyonu aşkın kullanıcı sayısına ulaşan ve geçtiğimiz dönemde güvenlik sözleşmesinde yaptığı yeni düzenlemeler sebebiyle gündeme oturup, kullanıcılarının başka benzeri uygulamalara yönlenmesine sebep olan Whatsapp, görünen o ki kullanıcılarına bu güvenlik açığı meselesini unutturmuş ve her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Şimdilerde yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığını duyuran Whatsapp, şimdilik bu güncellemeyi Beta programında denendirdiğini bildirdi.

Google Play Beta’ya 2.21.18.7 nolu sürümünü gönderen Whatsapp yeni güncellemesinde “kaybolma modu”nu deniyor. Daha önce Instagram DM’de kaybolan mesaj özelliğinin aktif olmasıyla kullanıcıların ilgisini çeken özelliğin yakında Whatsapp’a gelmesi bekleniyor. Bu özellik sayesinde mesajlaşmaları daha özel hale getirebilecek olan kullanıcılar, istedikleri taktirde mesajlaşmalarında kaybolma özelliğini kullanabilecek.

“Kaybolma modu” sayesinde mesajlar, geçici olarak grup yada birebir konuşma pencerelerinde gözükmesi sağlanacak. Belli bir süre sonra kaybolacak olan görüşmeler başlatıldığında karşıdaki kullanıcılara bildirim gittikten sonra bu özellik kullanılabilir hale gelecek.

Whatsapp kaybolan mesajlar şimdilik Beta programında deniyor. Sonrasınra Beta Test kullanıcılarına sunulması beklenen güncelleme, geliştirme aşaması bittikten sonra gelecek olan güncellemelerin birinde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.