Site icon Heptekno.com

Xperia Z5 İçin Android 7 Geliyor

Xperia Z5 İçin Android 7 Geliyor

Teknoloji severlerin yakından takip ettiği Android 7 sürümü Sony Xperia Z5 için geliyor. En güncel sürüm olan Android 7 2017 yılı ile birlikte kullanıcılara sunulmaya başlandı. Her ne kadar 2017 yılı için hazırlanan bir sürüm olsa da yaklaşık 3 aydır bu sürüm gerek deneme açısından gerekse kullanıcı ihtiyaçları adına dağıtımı başlatılmıştı. Son günlerde birçok cihazda kullanıma başlayan sürüm Sony Xperia Z5 modeli içinde dağıtılmaya başlandı.

Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium modellerine sertifika alınmış durumda. Bu da demek oluyor ki Android 7 güncellemesi Z5 serisi için hazır durumda. Android 7 için gelen tüm yenilikler ve gelişmeler Xperia Z5 modellerine geliyor.

Android 7’ye genel bir çerçeveden baktığımızda ilk özellik çoklu pencere özelliği oluyor. Çoğu kullanıcının dert yandığı bu durum Android 7 nin çoklu pencere desteği sayesinde çözülecek gibi. Bununla birlikte teknoloji severlerin batarya yönünden sıkıntı yaşadığı yadsınamaz bir gerçek. Android 7 bu konuya de el atarak gelişmiş batarya performansı sunuyor. Bunlara ek olarak Google Now değişikliği de bu sürümde karşımıza çıkan bir diğer yenilik.

Ortalama olarak 1.3 GB boyutunda olan güncelleme Wi-fi desteği ile indirilmesi önerilen konular arasında. Güncelleme sonrasında veri kaybı ön görülmese de yine de kullanıcıların yedek almaları tavsiyeler arasında yer alıyor.

Exit mobile version