Yeni Apple Watch 7 Serisi Tanıtıldı

Paylaş!

Tüm dünyanın merakla beklediği Apple’ın büyük lansmanı dün Kalifornia’da yayınlandı. Büyük ses getiren lansmanda Apple, yeni Watch 7 serisini de tanıttı.

Daha önceki yazımızda sizlere Apple’ın Watch 7 serisinde bugüne kadarki en büyük değişikliği yapacağı iddaasını haber vermiştik. Ancak konuşulan olmadı ve hala çok belirgin farklılıklara sahip olmayan yeni akıllı saat serisinde bulunan özellikler ise şöyle;

Dış dizayn olarak daha büyük bir ekran görüntüsüne sahip yeni Apple Watch 7 serisi, 41 mm ve 45 mm olarak iki farklı boyut seçeneğiyle kullanıcılara sunuluyor. Kullanıcıların bu serideki avantajı akıllı saatlerinin ekranında daha fazla simge görebilecek olması. Öyle ki Apple, kullanıcılara akıllı saatlerinde bir önceki seriye nazaran %50 fazla metin sığdırabildiğini iddia ediyor. Resmi duyuru öncesinde yayınladığımız beklenen Apple Watch 7 serisini kaleme aldığımız yazımızda da belirttiğimiz tasarımın IP6X derecesiyle güçlendirildiği dayanıklılığı, hızlı şarj, 18 saate kadar pil ömrü, sunulan siyah, gold, mavi, kırmızı ve yeşil renkleri ve akıllı saatle birlikte gelen sportif eklentiler değişmemekle beraber Apple sadece 8 dakikalık bir şarjın kullanıcılara 8 saat kadar kullanım ömrü olarak döneceğini savunuyor.

Son ve belki de en güzel özellik olarak belirtmeliyiz ki Apple’ın akıllı saatlerine eklediği yeni egzersiz planları, açık havada bisiklet sürmek, dağ tırmanışı ve benzeri aktiviteler ve duraksamanız, mola verme isteğiniz halinde saatin bunu algılayıp antrenmana ara vermesi, düşme yada yara alma gibi durumlarda saatin bunu algılayıp gerekirse acil servisle iletişime geçmesi gibi muhteşem özellikler kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için Apple Watch 7 serisinde olacak.

Fiyatına gelecek olursak 399 dolar olarak satışa sunulacağı açıklanan akıllı saatlerin Türkiye fiyatı vergiler hariç kabaca 3400 TL civarı olacakken, vergiler eklenip kullanıcılara ulaşması ise 6000 TL’yi aşacak gibi gözüküyor.