Beta Sürümünde Google Asistanının Yeni Özellikleri

Paylaş!

Beta Sürümünde Google Asistanının Yeni Özellikleri. Google asistan uygulamasın da yeni özelliklerin olduğu beta ile tespit edildi. Sesli asistanı daha üst seviyelere taşıyacak olan özellikler pek çok kişinin işine yarayacak.

Google’ın beta 10.20 versiyonun kaynak kodlarında ki ayrıntılardan Google asistanın bir takım yeni özellikleri keşfedildi. Söz konusu özelliklerden ilk göze çarpan always-on display oldu. Bu özellik ile cihaz ekranı kapalı olsa dahi ekranın açılmasına gerek kalmadan Google asistana hava durumu sorduğunuzda cevabını alabiliyorsunuz. Google asistana ambient mode ismi ile yüklenecek olan uygulama ile pek çok işlem daha kolay yapılacak.

2019 Başında Getirilen Kısıtlama

2019 başında Google, erkan kapalı iken yapılabilecek işlemlerde güvenlik sebebiyle sınırlama uygulamıştı. Ancak söz konusu olan güncelleme ile voice macth özelliklerini artıracak olan Google, cihaz kilitli iken pek çok işlemin yapılmasına izin verecek.

Ayrıca güncellemeler sayesinde Google asistanı kişiselleştirilerek kullanıma uygun hale getirilecek.

Tüm bunlara ek olarak Google, asistan uygulamasındaki rutinlerde de köklü değişiklik yaparak söylediğiniz tek bir kelimeden birden fazla işlemin gerçekleşeceği ihtimali ile aynı anda birçok iş listesi sunacak.