Mobil İnternet Kullanımı Masaüstünü Geçti

Paylaş!

Mobil İnternet Kullanımı Masaüstünü Geçti

Cebimizdeki akıllı telefonların hayatımızın bir parçası olması ve mobil internet hızlarının artması ile internete bağlanma şeklide masaüstü bilgisayarlardan mobil cihazlara kaydı ve resmi olarak mobil internet kullanımı masaüstünü geçti.

StatCounter Global Stats tarafından yapılan araştırma sonucuna göre insanlar ellerindeki mobil cihazlardan internete ulaşmayı daha çok tercih ediyorlar. İlk kez mobil internet kullanımının masaüstünü geçtiği görülen araştırmada Ekim ayı rakamları gösteriyor ki yüzde 51.3 oranıyla mobil ve tablet cihazlardan, yüzde 48.7 oran ile de masaüstü cihazlardan bağlantı gerçekleştirilmiş.StatCounter CEO’su Aodhan Cullen küçük işletmelerin ve bireysel çalışanların bu oranları göz önüne alarak web sitelerini daha çok “mobil dostu” yapmalarını tavsiye etti.

Günlük hayatta mobil internet daha kullanışlı gelse de iş için kullanımlarda insanlar masaüstü ve klavye ikilisini aramaya devam ediyor. Gelecekte bu oranlar büyük ihtimalle mobil için daha da artış gösterecektir diye düşünüyoruz.

mobil-internet-kullanimi