Apple Music Uygulamasının Kullanıcı Sayısı 60 Milyona Ulaştı

Paylaş!

Apple Music Uygulamasının Kullanıcı Sayısı 60 Milyona Ulaştı. Apple şirketine ait olarak hizmet veren Apple Music, çok büyük bir başarıyı yakalayarak 60 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Şirketin müdürü tarafından bizzat yapılan açıklamada Apple Music Uygulamasının şu anda 60 milyon abonesinin olduğu açıklandı. Bu açıklamaların ardından Music Business Worldwide üzerinden de bu sayı onaylandı ve sayının gerçek olduğuna dair görüntüleri paylaştı.

Şirketin müdürü olan Cue, yaptığı açıklamada bu kadar abone sayısının olmasının kendilerini mutlu ettiğini ve sayının giderek artacağını beklediklerini söyledi. Ayrıca radyo Apple’a ait radyo istasyonu olan Beast 1’inde milyonlarca insan tarafından tercih edildiğini de vurguladı.

Apple Music, Geçen Yıl 56 Milyon Aboneye Sahipti

2018 yılının Kasım ayında Apple Music uygulamasının toplamda 56 milyon abonesi bulunuyordu. 2019 yılının haziran ayında ise 60 milyona ulaşan Apple Music, her ne kadar yüksek aboneye sahip olsa da hala Spofity’nin çok gerisinde kalmış durumda. Şu anda Spofity’ın 100 milyon aboneye sahip olduğu bir gerçek. Ama şu anda ABD’de Apple Music 28 milyon aboneye sahip iken, Spofity’ın 26 milyon abonesi bulunuyor.