Şeker Ölçüm Cihazları Apple Mağazalarında

Paylaş!

Şeker Ölçüm Cihazları Apple Mağazalarında. Şeker hastalarının kanlarındaki şeker miktarını ölçmelerini sağlayan şeker ölçüm cihazları, bundan sonra Apple Store’larda da satılacak. One Drop markalı bu minyatür cihaz, diyabet hastalarının şeker ölçümünü sağlayacak. Cihaz ile şeker hastalarının kanlarında bulunan anlık şeker ölçümü yapılıyor ve aynı zamanda cihazın içeriğinde kaydediliyor.

Yapay Zeka İle Şeker Takibi

Apple Store’larda satılan One Drop’u kullanmak için iPhone veya Apple Watch’ın kullanılıyor olması gerekiyor. Bluetooth özelliği ile bağlantı kurularak gerçekleştirilen işlem sonrası bu veriler Dünya Sağlık Örgütüyle paylaşılıyor. Cihaz yalnızca şeker ölçümü değil kandaki karbonhidrat miktarı ve diyabete bağlı konular için koçluk programı gibi özellikleri de kullanıcılarına sunacak.

One Drop kiti adı verilen bu sistemde, şeker hastalarına yardımcı olmaya yönelik koçluk hizmeti de yer alıyor ve ücreti 70 dolar. Bu kiti satın alan hastalar 1 yıl boyunca diyabet eğitimcisinden ücretsiz koçluk hizmeti de almış oluyor. İlk kez bir sağlık cihazına bünyesinde yer veren Apple, sağlık yazılımlarına büyük önem veriyor.