Apple, Touch Bar’lı ve Parmak İzi Okuyuculu Yeni MacBook Pro ’yu Tanıttı

Paylaş!

Apple, Touch Bar’lı ve Parmak İzi Okuyuculu Yeni MacBook Pro ’yu Tanıttı

Apple, bugün Cupertino’ daki merkezinde gerçekleştirdiği basın toplantısı ile beklenen yeni nesil MacBook Pro‘ yu duyurdu. Sahneye ilk olarak çıkan Apple CEO’su Tim Cook klavye üzerinde retina ekrana sahip Touch Bar ı tanıttı. Önceki modellere göre daha ince bir tasarım ve daha yüksek bir performansa sahip yeni MacBook Pro Intel Core i5 veya Intel Core i7 işlemciye sahip.

macbook-pro-tanitildi-3

2016 model MacBook Pro, gümüş ve uzay grisi olarak iki renk seçeneği sunuyor. Alışılan kapak arkasındaki ışıklı Apple logosu kaldırılarak standart düz bir yapıya kavuşturulmuş. Daha rahat bir kullanıma kavuşan klavyeninde hemen üzerinde yeni retina ekranlı Touch Bar dokunmatik paneli bulunuyor. Ekran kartında da gelişme gösteren cihazda harici ekran kartı olarak 14 nanometre teknoloji ile üretilen AMD Raedon Pro kullarak hem grafik ve video tasarımcıların hem de oyun severlerin tercih sebebi olacak.Giriş seviyesi MacBook Pro kullanıcıları harici bir ekran kartı yerine Intel HD Graphics Irıs ekran kartı kullanıyor ve cihazın üzerinde yeni Touch Bar ve parmak izi okuyucu yer almıyor.

macbook-pro-tanitildi-2

MacBook Pro Touch Bar’ın hemen sağında bir de daha işlevsel parmak izi okuyucu bulunuyor.Bu sayede kullanıcılar hem şifre girme derdinden kurtulacak hem de parmak izi kullanan diğer servislerden yararlanabilecek.Klasik USB girişlerine elveda diyen MacBook Pro da dört adet USB-C giriş mevcut. Thunderbolt 3 ile çalışan her girişten hızlı cihaz şarj edilebilen ve de hızlı dosya transferi yapılabiliyor. 13 inç ve 15 inç iki çeşit ekran seçeneği sunan cihazın yüksek hızlı SSD ye sahip 2 TB’ a kadar modelleri bulunuyor.

Gelelim Türkiye’ deki satış fiyatlarına. Giriş seviyesindeki bir MacBook Pro almak isterseniz 5309 TL, eğer 17 inçlik en üst düzey bir MacBook Pro satın almak isterseniz de cebinizden 11090 TL çıkarmanız gerekecek.

Aşağıdaki videodan Apple’ ın Touch Bar lı MacBook Pro tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.