Avast Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Paylaş!

Bazı uygulamaların kullanımı için avast programının devre dışı bırakılması gerekiyor. Bu yüzden en sık sorulan sorulardan birisi avast nasıl devre dışı bırakılır? sorusudur.

Avast Nedir?

Bu konuyu ele almadan önce avastın ne olduğunu öğrenmeliyiz. Avast bilgisayarlara virüs bulaşmasını engelleyen bir antivirüs programıdır. 1988 yılında üretilmiş, ve bilgisayardaki zararlı yazılımları temizlemeyi amaçlamıştır.

Tüm antivirüs programları arasında en iyilerinden biri olarak birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Özellikle liste olarak yapılması gerekiyorsa virüs programları açısından yazılım olarak ilk 5 sıralamasına kolayca girebilir.

Üstelik avast kullanmak için belirli bir ücret ödemek gerekmiyor. Ücretsiz olarak bilgisayarlarda kullanmak için avas antivirüs programını bilgisayara yüklemek ve korunmasını istediğiniz alanları seçmeniz yeterli oluyor.

Ancak yükledikten sonra daha iyi bir güvenlik hizmeti alabilmek için satın alabileceğiniz, güvenliği üst seviyelere taşıyacak paketlere bulunuyor. Programın ücretsiz sürümünü beğenmeyenler için geliştirilen paketler uygun fiyatlar ile kullanıcılara güvenli hizmet sağlıyor.

Hangi Programlar Çalışırken Avast Kapatılır?

Bilgisayarlara bir temizleme veya güvenlik uygulaması indirileceği veya kullanılacağı zaman avast programı devre dışı bırakılmalıdır. Eğer devre dışı bırakılmazsa bilgisayarda sistem sorunları gibi bir çok soruna neden olabilmektedir.

Bu uygulamalara örnek olarak Combofix, Norton Power Eraser, Adwcleaner, Junkware removal tool, Dr.Web Antivirüs , Malwarebytes anti-malware , Emsisoft anti-malware, Hitman Pro, Panda Cloud Cleaner, RogueKiller, RKill programları örnek olarak verilebilir.

Avastı Devre Dışı Bırakmak İçin Ne Yapılmalı?

Windows ekranında saatin olduğu yerdeki avast simgesine sağ tuş ile tıklayın. Eğer avast simgesi saatin olduğu tarafta görünmüyorsa gizli simgeleri gösteren işarete tıklayınız.

Daha sonra avast kalkanlar ve kontrol bölümünü açın. Avastı geçici olarak kapatmak istiyorsanız bilgisayar yeniden başlatılana kadar devre dışı bırak seçeneğinin seçin. Daha sonra bileşen durdur diye bir ekran çıkacak evet seçeneğine tıkladığınızda işlem bitmiş olacak ve avast programı geçici olarak çalışmayı bırakacak.

Avastı tekrar çalıştırmak için bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz. Avast bir antivirüs programı olduğu için kapattığınızda bilgisayarınız virüslerden korunamayacak. Bu yüzden işiniz bittikten sonra kısa süre içinde bilgisayarı yeniden başlatmalı ve avast antivirüs programını tekrar aktif hale getirmelisiniz.