Google’dan Akıllı Gözlük Hamlesi

Paylaş!

Google’dan Akıllı Gözlük Hamlesi. Google şu sıralar giyilebilir teknolojiler karşısında büyük atılımlar gerçekleştirmeyi planlıyor. Akıllı gözlük teknolojisi konusunda önemli adımlar atan Google bu kez akıllı gözlük teknoloji için bir takım geliştirmeler yapıyor. Özellikle kurumsal kişiler için üretilecek olan Glass Enterprise Edition 2 gözlüğünün fiyatı da Google tarafından açıklandı.

Bu gözlüğün piyasaya 999 dolardan sunulması beklentiler arasında yer alıyor. Bu gözlük kurumsal kişiler için iş hayatında oldukça önemli kolaylıklar sağlıyor. Google teknik olarak gözlük üzerinde yapay zeka olan Snapdragon XR1 yapısını uygulayacak. Sanal gerçeklik konusunda böylece şimdiye göre bir adım daha ileri gidilmiş olunacak.

Gözük Piyasa Sürülüyor

Google bu gözlüğü piyasaya sürerken teknoloji marketlerini kullanmayacağını bildirdi. Bu yapay zeka harikası gözlüğe sahip olmak için Google’ın satış ekibi ile iletişime geçmek gerekiyor. Google’dan bunun sebebine ilişkin yapılan açıklamada gözlüklerin kişisel olarak ve kişilerin ihtiyaçlarına uygun olarak üretilecek olması ifade edildi. Türk lirası ile yaklaşık olarak altı bin liraya satılacak olan bu gözlük, hastanelerde doktorların hastalarının verilerinin ortaya çıkarılması gibi pek çok alanda kullanım imkanı sağlıyor.