iOS 2.Beta Yayınlandı

Paylaş!

iOS 2.Beta Yayınlandı. Sabah saatlerinde gelen bir habere göre, İOS 13’ün 2.betasının geliştiriciler için yayınlandığı duyuruldu.

İOS işletim sisteminin yeni ve son versiyon sürümünün yeni yayınlanan 2. betası nasıl edinilir diye merak edenler internet platformları üzerinden araştırmalara devam ediyor.

iOS’den Atak

Silikon Vadisi devi teknoloji şirketi olan Apple’ın mobil cihazlar için kullandığı işletim sistemleri iOS ve iPadOS’un 13. sürümlerini piyasaya sürmesinin üzerinden yaklaşık olarak 2 hafta bile geçmeden bu işletim sistemi sürümlerine ait olan beta aşamasının ikinci şıkkına geçildi. Apple Geliştiricileri yapılan bu atağın test amacıyla iOS 13’ün 2. betasını aldıklarını ifade ettiler. Beta sürümünü denemek ve kullanmak isteyen son kullanıcılar ise tam detayları yayınlandığı andan itibaren iOS 13’ün açık betasını deneyimleme fırsatını yakalayabiliyor.

Açık beta yayınlandığı zaman cihazın açık beta için kaydedilmesi ve OTA (kablosuz olarak) beta versiyon iOS işletim sisteminin cihaza indirilmesi gerekiyor. Şirket yetkilileri, son kullanıcıların beta sürümünden yararlanması için açık beta programı iOS 13 için start verildiğinde daha detaylı bir bilgi paylaşımı yapacaklarını bildiriyor.