Horizon Forbidden West PS5 Ücretsiz Yükseltme

Paylaş!

Guerrilla Games tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan ve çok sevilen bir aksiyon oyunu olan Horizon Forbidden West, PS4 ve PS5 için özel olarak üretilmişti.

Geçtiğimiz dönemde oyunun ön sipariş sürecinde söz verilmesine rağmen oyun severler için PS4’ten PS5’e yükseltme olmayacağını duyurmasının ardından gürültülü eleştirilere maruz kalan şirket, kararından dönerek PS5’e ücretsiz yükselme için kollarını sıvadı.

Sevilen aksiyon oyunu Horizon Forbidden West’in PS4’ten PS5’e yükseltme sunacağını açıklayan şirketin başkanı ve CEO’su Jim Ryan, ön sipariş sürecinde verdikleri sözün arkasında duracağını açıklayarak PS4’te oyunu satın alan oyuncuların sürümlerini ücretsiz yükselterek PS5’te de ücretsiz olarak oynayabileceklerini duyurdu.

Şirket Horizon Forbidden West oyunun ilk satınalma sürecinde oyuna hem PS4 hem de PS5’te erişebilmek için belli bir ücret karşılığında çeşitli sürümlerin tanıtımını yapmış, oyuncuların satın alması için yüksek sürümleri satın almaya zorlamayı planlamıştı.

Buna ek olarak şirket, PlayStation oyuncuları için seçtikleri oyunun hem dijital hem fiziksel sürümlerine erişmek için belli bir ücret karşılığında yükseltme paketi sunmayı planlıyor. Bu durum, gelecek dönemde çıkacak God of War, Gran Turismo 7 ve diğer hem dijital hem fiziksel oyunların ve oyunlarını PS4’te oynayan diğer oyuncuların sürümlerini yükseltebilmeleri için de bu paketi satın alarak oyunlarını her iki tarafta da kullanabilecekleri anlamına geliyor.