Mekanik Klavye Satın Almak İsteyenler İçin 7 İpucu

Paylaş!

Mekanik Klavye Satın Almak İsteyenler İçin 7 İpucu

Mekanik klavye, günümüzde, en çok oyuncular ve çok yazı yazanlar tarafından tercih edilen bir klavye türüdür. Hem yazı yazanlar hem de oyuncular bu mekanik klavyeleri kullanarak, kendi hızlarını arttırırlar. Ayrıca, mekanik klavyeler diğer normal klavyelere göre çok daha tatmin edicidirler. Eski klavyeler ve mekanik klavyeler arasındaki farklar hemen anlaşılmayabilmektedir. Mekanik klavyenin mükemmelliği zaman geçtikçe daha iyi anlaşılacaktır. İşte karşınızda mekanik klavye satın almak isteyenler için 7 ipucu :

  1. İhtiyaca Göre Klavye Düzenlenebilir

Mekanik klavyelerde, hemen hemen her tuşun yeri değiştirilebilmektedir. Bu özellik, standart ve mekanik klavyeler arasındaki en büyük farklardan birisidir. Ayrıca, renk seçenekleri bile bulunmaktadır. Böylelikle, neredeyse bütün tuşlar istenilen şekilde ve renkte değiştirilebilir ve ayarlanabilmektedir.

  1. Ne Tür Mekanik Klavye Alınmalı

Bu daha çok, klavyenin ne amaçla kullanılacağı ile ilgilidir. Daha çok oyun oynayanların alacağı klavye daha pahalı olacaktır. Oyuncular, klavyelerde, ek özellik tuşları ve ışıklandırmaya ihtiyaç duymaktadırlar. Bu özelliklere sahip klavyeler daha pahalı olacaktır. Eğer klavye, normal amaçlar için kullanılacaksa, bütün bu özelliklere sahip bir klavye almaya gerek kalmayacaktır.

  1. Yazı Yazmadaki Başarısı

Mekanik klavyeler, sürekli yazı yazan kişilerin mutlaka alması gereken bir üründür. Standart klavye ile hızlı yazı yazmak mekanik klavyeye göre daha zordur. Mekanik klavyeler ile hem daha hızlı hem de daha az hata yaparak yazı yazılabilir.

  1. Switch Tercihi

Switch türleri arasında ciddi farklar bulunmamaktadır. Daha çok Cherry MX markası kullanılmaktadır. Bazı switchler hiç ses çıkarmazken, diğerleri biraz ses çıkarmaktadır.

  1. Dayanıklılık

Mekanik klavyeler, standart klavyelerle karşılaştırıldığında, dayanıklılık göze çarpan en önemli özelliklerindendir. Standart klavyeler 1 milyon tuş vuruşuna sahipken, mekanik klavyelerde bu sayı 50 milyondur.

  1. Mekanik Klavyeler Ne Yapmak İçin Uygundur

Mekanik klavyeler, daha çok oyuncular tarafından ve sürekli yazı yazanlar tarafından tercih edilen klavyelerdir.

  1. Verdiği His

Standart klavyelerde, tuşun sonuna kadar basılması gerekmektedir. Mekanik klavyelerde ise, sadece küçük bir dokunuş yeterli olacaktır. Böylelikle, daha az enerji harcanmış olacaktır.