Steam’deki Oyunların Yedeğini Alma

Paylaş!

Steam’deki Oyunların Yedeğini Alma

Steam bir oyun platformudur. Milyonlarca kişi bu uygulamada istediği oyunu satın alabilir ve gönül rahatlığıyla arkadaşlarınızla veya kendiniz senaryo modunda oynayabilirsiniz. Bazı oyunlar sizlere oynadıkça kazandığınız başarı karşılığında kartlar veriyor ve sizler o kartı steam pazarında satarak para kazanabiliyor ve o paralara tekrar oyun alabiliyorsunuz. Steam kullanıcılarına bir çok imkan sunmakta. Bilgisayarınıza format veya yenileme yapacağınız takdirde Steam sizlere ” Oyunların Yedeğini Alma ” imkanını sunmaktadır. Makalede anlatılan adımları okur ve uygularsanız sizlerde oyununuzun yedeğin alarak format sonrası veya yenileme sonrası tekrar oyunlarınıza kavuşup tekrar yükleyip oynayabilirsiniz.

1- İlk adım Steam’a giriş yapın

2-Steam’a giriş yaptıktan sonra sol üstte steam butonuna tıklayarak “Oyunları yedekle ve geri yükle” seçeneğine tıklayın

3- Karşınıza çıkan ekranda “Şu anda yüklü olan oyunları yedekle” seçeneğine giriş yapın

4- Karşınıza şuan steam’dan alınan ve bilgisayarda yüklü olan oyunlarınız çıkacaktır. Hangi oyunları yedeklemek istiyorsanız işaretleyin.

5- Ekrana gelen bölümde oyunu yedekleyeceğiniz klasörü seçin.

6-Steam sizlere oyunu DVD ya da CD olarak mı kaydetmesini mi veya kendiniz özel olarak bir boyut belirleyip oyunu kaydedebilirsiniz. Oyunu yedekleme süresi 5-6 dakika aralığında bilgisayar performansınıza göre değişmektedir.

7- Bu adımları uyguladıktan sonra oyun yedeklenmeye başlayacaktır. Yedekleme süresi bittikten sonra oyunu kaydettiğiniz klasöre giderek yedeklenmiş dosyasını bulabilirsiniz. Yedeklenmiş klasörü ister flash belleğinize atın ister CD veya DVD olarak yazdırın..

Oyunu Tekrar Yüklemek İstediğiniz Takdirde;

– Steam’a giriş yaptıktan sonra tekrar sol üstten steam sekmesine gelerek “Oyunları yedekle ve geri yükle” seçeneğine tıklayın

– Daha sonra ise “Yedekten geri yükle” butonuna tıklayın

– Oyunu yedeklediğiniz klasörü bulup seçerek oyununuzu tekrar yükleyerek oynayabilirsiniz.