WhatsApp Mesajlarını Bildirim Ekranından Gizleme Yöntemi

Paylaş!

En çok kullanılan mobil mesajlaşma yöntemlerinden olan WhatsApp uygulamasında, sizlere gönderilen tüm mesajlar bildirim ekranınızda otomatik olarak görüntülenebilme özelliği taşıyor. Ancak, WhatsApp mesajlarını bildirim ekranından gizleme yöntemi konusunda yapacağınız bazı ayarlamalarla, mesajların ve mesaj içeriklerinin bildirim ekranına gelmesini kolaylıkla önleyebilirsiniz.

iPhone’da WhatsApp Mesaj Bildirimlerini Gizleme

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp pek çok işletin sisteminde kullanabiliyor. iPhone veya iPad cihazınızda WhatsApp uygulama bildirimlerini kaldırmak istiyorsanız, gerekli işlem adımlarını takip edebilirsiniz.

iPhone cihazınızda WhatsApp mesajlarını bildirim ekranından kaldırmak için, WhatsApp uygulamasını cihazınızda çalıştırın. Uygulamanın ‘Ayarlar’ menüsüne tıkladıktan sonra, ‘Bildirimler’ menüsüne ilerleyin.

Bu menü içerisinde ‘Ön İzlemeyi Göster’ başlıklı bir buton görüntüleyebileceksiniz. Butonu sola doğru çekerek kapatın. Ayarları kaydettikten sonra uygulamadan çıkın. Bu işlemlerin sonucunda, iPhone veya iPad cihazınızın bildirimlerinde artık WhatsApp mesajları yer almayacaktır.

Android ile WhatsApp Mesaj Bildirimlerini Gizleme

WhatsApp uygulamasın Android işletim sistemli bir telefon veya tablette kullanıyorsanız, cihazınızda WhatsApp bildirimlerini kapatmak oldukça kolaydır.

Android cihazınızın ayarlar menüsüne ulaşın ve ‘Uygulamalar’ sekmesine geçin. Uygulamalarınız arasından WhatsApp uygulamasını bularak ‘Gelişmiş Ayarlar’ seçeneğine tıklayın. Bu ayarlar menüsü içerisinde ‘Bildirimler’ başlıklı seçeneğe tıklayın. Menü içerisinde ‘Kilit Ekranında Bildirimleri Gizle’ şeklinde bir başlık yer aldığını görebileceksiniz.

Bu başlıkta yer alan butonu sola doğru çektiğinizde, ayar pasif hale getirilecektir. Ayarlarınızı kaydettikten ve ana menüye dönebilirsiniz. Bu işlemlerin ardından WhatsApp mesaj bildirimleriniz artık kilit ekranınızda görüntülenmeyecektir.

Uygulanan WhatsApp mesaj bildirimlerini kapatma işlem adımları, Android işletim sistemli cihazların marka ve modellerine göre değişebilmektedir. Bu nedenle ‘Uygulamalar’ menüsü içerisinde WhatsApp uygulamasının gelişmiş özelliklerine farklı adımlarla ulaşmanız söz konusu olabilir.

Gizlenen Mesaj Bildirimlerini Görünür Yapma

iOS ya da Android işletim sistemine sahip cihazlarda gizlenen WhatsApp mesaj bildirimlerinizi yeniden görünür hale getirebilirsiniz. Bunun için her iki işletim sisteminde de ayrı ayrı olarak belirtilen işlem adımlarını tekrar etmeniz yeterli olacaktır. Pasif hale getirdiğiniz butonları sağa doğru çekip aktif hale getirdiğinizde, bildirim ekranınızda WhatsApp mesajları görüntülenmeye başlayacaktır.