Ekran Süresi Parolası Sıfırlama

Paylaş!

Ekran süresini sıfırlamak için kullanılabilecek iki yol mevcuttur. Ekran süresinin sıfırlamak için kullanılacak ilk yol telefonu sıfırlamaktır. Telefonu sıfırlama işlemini yapmak için ayarlar kısmına girmek gerekir. Daha bu bölümden genel yazan kısma giriş yapılmalıdır. Ardından ise sayfasını alt kısmına inilerek sıfırla kısmına basmak yeterli olacaktır. Böylelikle hem telefon sıfırlanır, hem de telefon parolası sıfırlanmış olur. Bu ekran süresi parolası sıfırlama Soruya cevap verecek olursak; ekran süresi parolasını değiştirmek için ayarlar kısmından ekran süresi bölümüne girmek gerekiyor.

Buradan ekran süresi parolasını değiştir kısmına giriş yapılmalıdır. Ancak bu işlemi yapmak için önceki parolanın bilinmesi gerekiyor. Aksi takdirde şifre değiştirme işlemi yapılamaz.

Ekran Süresi Nasıl Açılır?

Bu özelliği etkin hale getirmek için ilk olarak ayarlar kısmına girmek gerekmektedir. Daha sonra bu kısımdan ekran süresi kısmına girmek gereklidir ve ekran süresini aç seçeneği tıklanmalıdır.

Karşınıza bu benim iphone’um ve bu çocuğumun iphone’u olmak üzere 2 seçenek çıkacaktır. Hangi seçenek sizin için uygunsa onu seçmeniz sizin açınızdan doğru olacaktır. Böylelikle ekran süresi açılmış olacaktır.

Açılan bu bölümde ekran süresi kullan bölmesine giriş yapılarak parola belirlenebilir. Ekran süresi kapatmak istenirse yeniden ayarlar bölümüne girilmek gereklidir. Bu bölümden ekran süresi bölümüne girilir ve ekran süresini kapat kısmına basılarak özellik kapatılabilir.

Ekran Süresi Nedir?

Ekran süresi gün içerisinde ve hafta içerisinde ne kadar süre ile telefona bakıldığını gösteren bir özelliktir. Ayrıca hangi uygulamayı ne kadar süre ile kullandığını göstermektedir. Bu özellik ile haftalık ne kadar süre ile telefona bakıldığını göstermektedir.

Tüm bunların yanı sıra ekran süresi özelliği ile hangi uygulamadan ne kadar bildirim geldiğini görebilirsiniz. Özelliğin atıl süre denilen bir bölümü de vardır. Bu bölümden telefonun ekranına kısıtlamalar getirilebilir.

Bu özellik ile telefondan uzak durmak amaçlanmaktadır ve telefon bağımlılığından kurtulmak için kullanılmaktadır. Aynı zamanda ekran süresi parolası ile konulmuş olan bu sınırlamalar başka insanlar tarafından değiştirilemez. Bu durumda ebeveynler açısından son derece önemli bir özelliktir.