WhatsApp Sohbetleri Email ile Nasıl Gönderilir?

Paylaş!

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, sahip olduğu özelliklere her gün bir yenisini ekliyor. Resim, video, dosya ve temel olarak da yazılı mesaj göndermeyi sağlayan uygulama Dünya’nın neresinde olursanız olun, istediğiniz kişi ile iletişim kurmanızı sağlıyor. Her çeşit dosyayı paylaşabileceğiniz Whatsapp’da sohbetleri de yedekleyebiliyorsunuz. Hatta yedeklediğiniz sohbetleri bir başkasına mail yolu ile de gönderebiliyorsunuz. Whatsapp sohbetleri email ile nasıl gönderilir? diye merak ediyorsanız yazının geri kala kısmını okuyabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Whatsapp Sohbet Gönderme?

İki kişi veya bir grup arasında geçen sohbeti, Whatsapp ayarlarında bulunan özellik ile bir başkasına gönderebilirsiniz. Mail şeklinde göndereceğiniz sohbet, ilk önce cihazınızda .doc uzantısına yani metin haline çevrilir ve o şekilde karşı tarafa gönderilmeye hazır hale getirilir. Metin şeklinde olan sohbete, gönderdiğiniz medyaların (fotoğraflar, videolar, belgeler) eklenmesini veya eklenmemesini isteyebilirsiniz. Eğer medya dosyalarını da eklemek isterseniz, işlem süresi uzayacak ve dosya boyutu artış gösterecektir. Medya ekleme seçeneğini, “medyasız” şeklinde işaretleyerek devam edebilir, işlemin hızlı gerçekleşmesini ve dosya boyutunun küçük kalmasını sağlayabilirsiniz.

Nasıl Yapılıyor?

Whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesine gitmeli ve ardından “sohbet ayarları” sekmesine gitmelisiniz. Açılan sohbet ayarları sekmesinde yer alan “sohbeti e-postala” seçeneğine tıklamalı ve açılan ekranda medyanın eklenip eklenmeyeceğini seçmelisiniz. Ardından sohbeti hazırlama işlemi başlayacak ve medya eklenip eklenmemesine göre süre değişkenlik gösterecektir. Hazır hale gelen dosyadan sonra mail ekranı karşınıza gelecektir. Göndermek istediğiniz mail adresini gerekli kutucuğa yazdıktan sonra, sohbeti karşı tarafa iletebilirsiniz.

Ne Kadar Sürüyor?

Medya eklenmesine göre ortalama 1 dakika ile 10 dakika arasında değişkenlik gösterir. Dosya hazırlanıp size sunulduktan sonra anında karşı tarafa, mail yoluyla iletebilirsiniz.