Youtube Android Uygulamadaki Yorumları Gizleme Özelliği

Paylaş!

Youtube Android Uygulamadaki Yorumları Gizleme Özelliği . YouTube, Android uygulaması için yapılan yorumlar kısmını gizlemeye hazırlanıyor. Android uygulaması için yapılan yorumları kontrol altına alma konusunda sorun yaşayan video paylaşım platformu, yeni bir yöntem geliştiriyor. YouTube, platformda yapılan yorumları gizlemek için bir özellik geliştirdi. Test aşamasında olan yorumları gizleme özelliği, videolar altına yapılan yorumları bu şekilde kontrol altına almayı düşünüyor.

Türkiye’de ve dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan YouTube, en çok video yayınlanan ve ziyaret edilen platformların başında geliyor. Platformda paylaşılan özellikle karalayıcı yorumlar konusunda önlem almak isteyen Youtube, yorum gizleme özelliğini test ediyor. Bu özellik ile kullanıcılar, paylaştıkları videoların altına yapılan yorumların görünürlüğüne kendileri karar verecek. Android YouTube uygulamasında varsayılan olarak ayarlanacak özellik, kötü yorumların da önüne geçmiş olacak.

Kademeli Olarak Kullanıcılara Sunulması Bekleniyor

Hindistan’da kullanılmaya başlanan özellik, “Beğen”, “Beğenme” butonlarının yanına “Yorumlar” şeklinde eklenmiş durumda. XDA Developers’ın bildirdiği özellik, beklenmedik karalayıcı yorumlarla karşılaşma riskini azaltıyor. Youtube’nin yorumları gizleme özelliğini kademeli olarak kullanıcılara sunması bekleniyor. Yorumlar konusunda Mart ayında da bir karar alan YouTube, özellikle küçük çocukları ve reşit olmayanları içeren videoları yoruma kapatmıştı.