Samsung Galaxy S10’un Düşük Işık Modu

Paylaş!

Samsung Galaxy S10’un Düşük Işık Modu. Güney Koreli teknoloji firması Samsung tarafından yeni cihazı olarak yakın zamanda piyasaya çıkması beklenen S10 modeli için geliştirdiği düşük ışık modunun özellikleri belli oldu. Galaxy S10 modelnde şimdiye kadar ki en düşük ışık modunun gelmesi bekleniyorken firma bu konuda gerekli olan açıklamaları basın ile paylaştı. Düşük ışık fotoğraf çekimi söz konusu olduğu zaman Samsung firmasının donanım açısından bakıldığında bir numaralı telefon markası olduğu söylenebilir.

Şirketin bu zamana kadar çıkarmış olduğu ve son modellerinde tercih ettiği f/1.5 diyafram modeli açıklığına sahip olan cihazların piyasada çok fazla rakibi olduğu da söylenemez. İyi bir donanımdan en iyi sonucu alabilmek için iyi bir yazılım sisteminin gerekliliği de söz konusu olunca Samsung firması bir önceki modellerinden yola çıkarak yeni cihazı S10 için düşük ışık modunun daha da geliştirilmesi kararını aldı ve çalışmalara başladı. Son yaşanan gelişmeler doğrultusunda da bu modun özellikleri belli oldu.

Galaxy S10’un Farkı

XDA Developers üyelerinin Samsung’un son cihazlarından bir tanesi olarak piyasaya sürdüğü Galaxy Note 9 modelinde düşük ışık moduna dair bazı kodları keşfetmeleri üzerine bu kodlara bakıldığı zaman firmanın yeni amiral gemisi olması beklenen S10 modelinde bu özelliği kullanacağı görülüyor.

Bright Night adına sahip olacak yeni bir düşük ışık modu ile beraber Samsung firmasının henüz kendisine erişemeyen rakiplerine daha büyük bir fark atması bekleniyor. Düşük deklanşör hızı ve uzun pozlama işlemleri temel alınarak geliştirilmiş olan bu modla beraber düşük ışık koşulları altında birden fazla fotoğrafın çekilebilmesi ve bu fotoğrafların birleştirilebilmesi mümkün olacak. Bu mod ile beraber fotoğraf çekimi sağlayabilmek için cihazın bir kaç saniye sabit olarak kalması gerekecek.

Mobil fotoğrafçılık terimi söz konusu olduğu zaman rakiplerinin erişemediği Samsung firması yeni bir moda erişim sağlayarak kendini geliştirmeye devam ediyor. Hal böyle olunca rakiplerinin bu atağa karşılığı ne olacak merak konusu. Bu modun Samsung Galaxy S10 cihazı ile birlikte gelmesi ve daha sonrasındaki cihazlarda da kullanılması bekleniyor.