107 Yaşında Ki Youtuber Hayatını Kaybetti

Paylaş!

107 Yaşında Ki Youtuber Hayatını Kaybetti. Dünyanın en yaşlı Youtuber’ı olan Mastanamma hayatını kaybetti. Sosyal medyanın bu kadar fazla rağbet görmesi ve para kazanma imkanları nedeniyle her yaştan insanın kullandığı bir platform olmuştur. Sosyal medyayı artık sadece gençler değil her yaştan farklı işler yapan insanlar da kullanmaktadır. Mastanamma bunun en canlı örneğidir. Yaptığı yöresel ve farklı tarifler kanalının milyonlarca kişi tarafından izlenmesini sağladı.

Özellikle yaptığı balık tarifleri ile sosyal medyada fenomen olmuş ve videoları viral olarak herkes tarafından izlenmiştir. Mastanamma’nın videoları birbirinden ilginç yemek tarifleri ile doludur. Hindistan’a özgü bir bıçakla keserek servis etmektedir. Özellikle karpuz içinde tavuk yemeği ve balık tarifleri herkes tarafından beğenilmiştir. Sık sık balık yemekleri yapması ve farklı balık tarifleri vermesi yaşadığı köyde nehir olmasından kaynaklıdır. Dünyanın en yaşlı Youtuber’ın ölümü videolarını takip eden herkes tarafından büyük üzüntüyle karşılandı. Sevenleri baş sağlığı mesajı atarak ailesine destek oldu.

Mastanamma Kimdir?

Mastanamma Hindistan’da yaşayan ve yaptığı yemekler ile fenomen olan en yaşlı Youtuber’dır. Özellikle karpuzlu tavuk videosu ile viral olan ve dünyanın her yerinde tanınan biridir. Torunu tarafından Youtube kanalı açılarak dünyanın her yerinde tanınması sağlandı. Mastanamma’nın vefat haberi pazartesi günü yayınlandı ve kanalına dünyanın dört bir tarafından baş sağlığı mesajları yağdı. BBC muhabiri Omkar Karambalekar, Mastanamma farklı yemek yapma ve servis etme şekliyle dünyada tanınan bir yıldız oldu dedi.

Hindistan’da ücra bir köy evinde yaşayan ve yaşadığı bölgede nehir olması onu birbirinden farklı yemekler yapmaya teşvik etti. Kendi yakaladığı balıkları kendi tarifleri ile harmanlayarak yayınladı. Mastanamma videolarında sebze ve meyveleri kendi elleriyle soyuyor ve muz kabukları üzerinde servis ediyor. Mastanamma’nın ölüm haberi yine kendi kanalı üzerinden duyuruldu.

Mastanamma’nın kanalı yeni nesiller için farklı tariflerin yer aldığı kanal olarak çalışmaya devam edecek. Yaptığı farklı tarz ve yaşına rağmen dinç olması onu dünyaca tanınmasını sağladı. Farklı ve ilginç tarifler arayan herkesin izleyebileceği ve farklı tarifler bulabileceği bu kanalda Mastanamma’nın tarifleri yayınlamaya devam edecek ve yeni nesil onun farklı tariflerini deneme fırsatı bulacak.