İOS Güncellemesi

Paylaş!

İOS Güncellemesi. Apple tarafından takipçileri ile paylaşılan haberin detaylarına göre İOS 12.1.1 yeni sürümü ve güncellemesi ile yayınlandı. Daha önce yayınlanacağı yönünden yapılan haberler resmi olarak yapılan duyuru sayesinde kesinlik kazanmış oldu. Birçok yenilik ve düzeltmeleri de içinde barındıran yeni sürüm kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Yenilikler

Apple tarafından bugünden itibaren kullanılabilir olduğu bilgisi paylaşılan İOS 12 üçüncü minör güncellemesi ile yayınlandı. Birçok yenilik ve güncelleme barındıran uygulama canlı fotoğraf özelliğinden başlayarak eSIM desteğine kadar birçok yenilik ile kullanıcılarının beğenisini kazanacağa benziyor. Gelen yeniliklerden ilki ve en çok merak edilenlerinden olanı ise birçok operatör tarafından desteklenen eSIM oldu. DUAL SIM desteği de sağlayan telefon oldukça kullanışlı olarak yorumlandı. FaceTime aramalarında ise yeni sürüm sayesinde tek dokunuş ile kamera yönünü değiştirmek mümkün hale geliyor. iPhone Haptic Touch özelliği daha da geliştiriliyor. Bu özellik sayesinde bildirimleri ön izleme şeklinde görüntülemek de mümkün hale geliyor.

İkili şekilde yapılacak olan FaceTime konuşmalarında canlı fotoğraflar sayesinde destek alınabiliyor. Bunun için ayarlar sekmesinden FaceTime menüsüne gelerek Canlı fotoğraflar şeklinde ayarlama yapmak yeterli olacaktır. iPad uygulamasına yüklendiğinde ise haberler uygulaması yan panelde gizli bir şekilde kullanılabiliyor. Bazı kullanıcıların daha önce hata verdiği yönünde bildirimlerde bulunduğu uygulama olan Visual VoiceMail sorunu bu güncelleme ile birlikte çözülmüş görünüyor. Çince ve Japonca olarak yazılan metinlerin metin önerisi vermemesi yönündeki geri bildirim de yerine getirildi. Daha önceden sistem saati bölgeye göre otomatik şekilde güncellenmediğinden dolayı bu konuda manuel ayarlama gerekiyordu. Son güncelleme sayesinde bu durumda ortadan kaldırıldı. Artık bölgeler arası geçişlerde güncelleme sorunu olmadan otomatik olarak işlem yapılmaya başlanacağı eklendi.

Kullanıcıların yapılan son güncellemeden sonra sıklıkla konuştuğu konular arasında model destek sorunu dile getirildi. Her model için uygun şekilde desteklenmeyen sürüm için bazı modellere özgü herhangi bir güncellemenin henüz plan aşamasında bile bulunmaması kullanıcılar tarafından ciddi şekilde eleştirildi. Değer kaybetmeye devam eden Apple’ın bu konuda ne yapacağı ise merak konusu oldu.