15 Saniyeden Uzun Videolar Instagram Hikayelere Nasıl Yüklenir?

Paylaş!

Instagram video ve resimlerin belli etiketler ile paylaşıldığı, kullanıcıların ortak etiketler sayesinde birbirinin paylaşımlarını görebildiği eğlenceli bir uygulamadır. Gizlilik ayarları sayesinde kimlerin paylaşımlarınızı görebileceğine karar vermek de sizin elinizdedir. Resim paylaşımında arka arkaya 10 resim sınırı bulunurken, hikaye özelliğinde ise 15 saniyelik video sınırlaması bulunur. Bu sınırlamaların dışına çıkmadan paylaşım yapılabilmektedir. Bazen daha uzun videolar paylaşmak isteyen kullanıcılar ise 15 saniyeden uzun videolar ınstagram hikayelere nasıl yüklenir tarzında soruların cevaplarını merak etmektedir.

IGTV nedir? Ne İçin Kullanılır?

İnstagram story özelliği ile anlık olarak paylaşımların yapılmasına olanak tanır hale gelmiştir. Paylaşımlar 24 saat içinde kaybolacak şekilde düzenlenmektedir. Story özelliğinden yararlanarak video paylaşmak isteyen kullanıcılar ise 15 saniye kuralına takılmaktadır. Bunun için ise Instagram yeni uygulaması olan IGTV’yi kullanıcıları ile paylaşmıştır. 60 dakikaya kadar uzunluğu ile video çekimine izin veren uygulama aynı zamanda paylaşımın 24 saat sonunda kaybolmasına da engel oluyor. Bu nedenle kullanıcıların video konusunda daha sık kullanması beklenen uygulama şimdiden merak edilmeye başlandı.

IGTV Özellikleri

IGTV temelinde Instagram’da kullanımı kolaylaştıracak şekilde video çekilmesine olanak sağlar. Hikayelerde dikey şekilde videolar paylaşılmasına olanak tanır. IGTV Instagram’dan bağımsız bir uygulama olmasına rağmen Instagram ile birleştirilecektir. Bu sayede eklenen kısayol kullanılarak IGTV’nin tüm özellikleri de kullanılabilir bir hal alacaktır. Uygulamayı indirdikten sonra takip ettiğiniz kişilerin oluşturduğu videoları izleyebilir ve telefonunuza rahatlıkla indirebilirsiniz.

IGTV Ücretli Midir?

IGTV Instagram üzerinden sunulan bir program olduğundan şuan için açıklanan herhangi bir ek ücret bulunmamaktadır. Uygulamanın hizmete açık tüm özellikleri ücret talep edilmeden kullanıcıların beğenisine sunulacaktır. Bu açıdan da talebin artması beklenmektedir.