Whatsapp Mesaj Bildirimi Nasıl Değiştirilir?

Paylaş!

Dünyada ve ülkemizde milyonlarca kullanıcı barındıran bir mesaj platformu olan Whatsapp 3 Mayıs 2009 tarihinde öncelikle Android telefonlara çıkmış ve daha sonra diğer cihazlara da çıkmıştır. Günümüzde hemen hemen herkesin bir akıllı telefonu olduğunu var sayarsak, hemen hemen herkesin Whatsapp hesabı olduğunu var saymış oluruz. Whatsapp mesajlaşma platformunun bu denli ünlü olması Whatsapp nasıl kurulur?, Whatsapp arka planı nasıl değiştirilir? ve Whatsapp mesaj bildirimi nasıl değiştirilir? gibi soruları sıkça duyulmasına olanak sağlamıştır.

Bir dakikanın içerisinde milyonlarca mesaj, milyonlarca fotoğraf ve milyonlarca emojinin aktığı Whatsapp mesajlaşma platformunu, kişiselleştirmek ve özelliklerini değiştirmek her insanın isteyebileceği bir iştir. Bu kişiselleştirmenin en önemli tarafı ise Whatsapp hesabımıza mesaj geldiğinde telefonumuzda çıkan bildirim sesini istediğimiz bir biçimde değiştirmek ve özelleştirmektir.

Bildirim Sesi Değiştirme

Whatsapp hesabını özelleştirmek isteyen herkes öncelikle bildirim sesini kişiselleştirir. Whatsapp bildirim sesini değiştirmek için ise şu aşamalar adım adım uygulanmalıdır:

  • Öncelikle akıllı cihazlardan uygulamalar veya menü gibi seçeneklere girip Whatsapp uygulamasını açılmalıdır.
  • Whatsapp uygulaması sorunsuz bir şekilde açıldıktan sonra ” Sohbetler – Durum – Aramalar ” kısmının üstünde yer alan ve yanında beyaz ve küçük bir büyüteç olan dikine olarak üç tane nokta konulmuş butona basılır.
  • Butona basılmasının ardından çıkan seçeneklerde ” Ayarlar ” seçeneğine basılır.
  • Ayarlar seçeneğinde kullanıcı kendi profilini görür ve böylece kendi durumunu ve profil fotoğrafını değiştirebilir. Ayarlar sekmesinde hesap, sohbetler ve bildirimler gibi ayarlarda mevcuttur. Bu mevcut olan seçeneklerden ” Bildirimler ” kısmı seçilir.
  • Bildirimler kısmı seçildikten sonra karşıya çıkan sayfa kullanıcının bildirim sesini düzeltebileceği sayfadır. Sayfanın üst bölümlerinde olan ” Mesajlar ” adı adı altında toplanan kısımda ” Bildirim Tonu ”, ” Titreşim ” ve ” Işık ” seçenekleri yer almaktadır.
  • Kullanıcı karşısına çıkan bu yerlerden ” Bildirim Tonu ” butonuna basması lazımdır. Bu butona basılınca telefonda olan sesler ve Whatsapp platformunun kullanıcılarına sunduğu bildirim sesleri açığa çıkar.
  • Kullanıcı bu bildirim seslerinden istediğini seçebilir ve kullanabilir.