Alışveriş Uygulamaları İçin 18 Milyar Saat

Paylaş!

Alışveriş Uygulamaları İçin 18 Milyar Saat.2018 yılı için yapılan araştırmalarda tüketicilerin18 milyar saatlik zamanlarını alışveriş uygulamalarına ayırdıkları tespit edildi. Bu sonuç 2016 yılıyla kıyaslandığında %45 oranda artış olduğu görülüyor.

Alışveriş Tutkunluğu

İnternet üzerindeki alışveriş uygulamalarına yatırım yapan şirketlerin satışlardan büyük oranda kar ettikleri tespit edildi. En iyi 50 alışveriş uygulaması arasında yapılan araştırmalarda %69 indirmenin 2018’de Digital-First listesine ait olduğu belirlendi. Bu uygulamaların yoğun olarak kullanılmasının sebebini ise bir siteyi incelerken diğer sitelerin ekranda reklamlarının görünüyor olması oluşturuyor. Bu markaların daha fazla indirildiği de görülüyor.

Alışveriş Uygulamalarında Düzenleme Yapılması

Yoğun olarak kullanılmasına rağmen alışveriş uygulamalarında düzeltilmesi gereken birçok şey var. Şirketlerin bu düzenlemeyi yapması için öncelikle mağaza konusuna odaklanması gerekiyor. İnternet firmalarının önem verdiği tek konu ürünün satın alım oranları iken tüketicilere yönelik farklı seçeneklerin de görüntülenmesi gerekiyor.

Firmaların satış kalite ve adetlerini artırması için daha kaliteli tasarım oluşturmaları gerekiyor. Dünya genelinde 2021 yılında alışverişlerin %75’inin internet ve mobil üzerinden gerçekleşmesi söz konusuyken firmaların daha detaylı çalışmalar yapması bekleniyor.