İstanbul Havalimanı’nda LED Tabelası Kuruldu

Paylaş!

İstanbul Havalimanı’nda LED Tabelası Kuruldu. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, İstanbul’un yeni açılan havalimanında dünyanın en büyük kapalı alan LED tabelasını kurdu. Bütün tesisleri tamamlandığı zaman dünyanın en büüyk havalimanı olması planlanan İstanbul Havalimanı için çalışmalardan bir tanesi de Samsung firması ile beraber yapıldı. Samsung Electronics firmasından bugün gelen açıklama ile beraber İstanbul Havalimanı içerisinde yer alan SMART tabelalar için kurulumun yapıldığı açıklandı. 2018 yılının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile beraber açılan yeni havalimanı, 350 farklı rota uçuşu ile dünyaya ev sahipliği yapacak.

Yılda 200 milyon yolcunun uçuş yapması beklenen havalimanında ise henüz her şey tamamlanmış değil. Açılışın yapılması ile beraber pek çok insanın gözünün bu havalimanına dikilmesi sağlanmıştı. Ancak havalimanı içerisinde ve dışında henüz her şeyin tam olarak bitmemiş olması yetkililer için çalışmaların devam etmesi anlamına geliyordu. Bu çalışmalardan bir tanesi olarak Samsung firması ile anlaşılan ve dünyanın kapalı alandaki en büyük LED tabelası olma özelliğine sahip olan SMART tabela sisteminin kurulumuna başlandı.

1012 Metrekarelik LED Tabela

Samsung firması bu projede yaklaşık olarak 700 adet Samsung SMART LCD ve LED tabela kullanımı yaparken yaklaşık 1012 metrekarelik bir tabela ortaya çıkmış oldu. İki buçuk basketbol sahası büyüklüğünde olan bu tabela görenlerin şaşkınlık ile karşılamasına neden oldu. Devasa büyüklükte ve şuan için dünyanın kapalı alandaki en büyük LED tabelası olma özelliğine sahip olan bu sistemde, Samsung firması ile beraber çalışıldı. Projenin tamamlanması için 28 kişilik bir ekip tutuldu ve 45 günlük bir süreçte bitirildi.

Samsung firmasının bu projeyi hayata geçirmesindeki proje ortağı ise B.T. Global oldu. Güvenlik, dijital tabelalar, IT hizmetleri ve veri toplama hizmetleri konusunda hizmet veren bu firma Güney Kore devi Samsung ile beraber bu projeyi hayata geçirerek kendi adını da dünyaya duyurdu. İstanbul Havalimanı’nın ana termal binası içerisinde yer alacak olan bu tabela iki devasa büyüklükte ayrı ayrı konumlandırılarak ana binaya giren yolcuları büyüklüğü ve dikkat çekiciliği ile karşılayacak.