Android SMS Ayarları Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Sıfır alınan cep telefonlarının bazılarında hatta uygun sms ayarları yapılmayabilir. Bazen de farkında olmadan sms ayarları değiştirilmiş olabilmiş. Buda sms göndermesinde ve gelmesinde bir takım sorunlara neden olabilir. Bazen de sms zil sesini değiştirmek veya kapatmak istenir. Akıllara android sms ayarları nasıl yapılır? sorusu gelebilir. Günümüz dokunmatik telefonların birçoğu android uyumludur.

Android Sms Ayarlarına Nasıl Girilir?

Telefonun mesajların bulunduğu bölümüne tıklanır. Açılan mesajların sağ üst köşesinde üç nokta bulunur. Oraya tıklandığında her telefonun çeşitli bölümleri çıkar. Ama içinde ayarlar bölümü de olur. Ayarlara girilir. Genel ayarlar, multimedya ayarları, sms ayarları gibi bölümler çıkar. Zil sesi ayarları için bazı telefonlarda sms ayarların içinde çıkar. Bazı telefonlarda ise ayrı bir bildirimler bölümünde olur. Bazı telefonlarda ise ayarların birçoğu genel ayarlarda yer alır. Telefonun modeline göre değişiklik gösterir.

Android Sms Ayarlarında Neler Yapılır?

Ayarlar bölümüne girildikten sonra ne tür ayar yapmak istiyorsanız o bölüme girmeniz gerekir. Mesaj ile ilgili ayarları metin mesajı bölümüne girin. Açılan bölümde iletim raporu, sms merkezi, sms kaydetme alanı, sms yazı tipi bölümler çıkar. Sms merkez numarası değiştirilmemesi gerekir. Yoksa mesaj gönderimi ve mesaj gelmesinde sorun çıkar. Multimedya ise resim, video göndermeye yarar. Multimedya ayarlarında ise iletim raporu, okundu raporu, otomatik al, dolaşımda otomatik al, boyut sınırı ayarları bulunur. Genel ayarlarında ise kısa mesaj ayarları multimedya ayarları, hücre yayını, servis mesajı ayarları gibi ayarları bulunur. Bazı telefonlarda metin yazı tipi genel ayarlarda yer alır. Bildirim ayarlarında ise bildirimleri açıp kapatma, mesaj bilirim sesi ayarlama, titreşim, gibi ayarları bulunur. Her telefonun ayar bölümleri farklı olur. Ama mesaj ayarlarına giriş yerleri her telefonun aynıdır.