Adblock Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

Günümüzde internet sayfalarının çoğunda arka plan reklamları bulunuyor. İnternet sayfalarında çıkan bu reklamları insanlar görmek istemezler. Adblock bu reklamları engellemek için kullanılabilecek bir eklentidir. Adblock eklentisi sayesinde sitelerin arka planlarında çıkan resimli reklamlar, videolu reklamlar kolaylık engellenebilir, adblock nasıl kullanılır? adblock eklentisi internet tarayıcısına göre indirilerek kullanılabiliyor. Bu eklenti google chrome, mozilla firefox gibi tarayıcılara indirilmesi gereklidir.

Google Chrome Üzerinden Adblock Nasıl Kullanılır ?

Google chrome tarayıcısını kullanan insanların reklam engellemek için kullandığı eklentilerden biri de adblock’ dur. Bu eklentiyi yüklemek ve kullanmak için google chrome mağazasına girilmelidir. Mağazaya girildikten sonra arama kısmına adblock yazarak eklenti bulunabilir. Daha bulunan adblock eklentisi yükle seçeneği kullanılarak tarayıcıya yüklenebilir. Adblock tarayıcıya yüklendikten sonra aktif edilerek kullanmaya başlanabilir. Daha sonra bu uygulamadan memnun kalınmaz ise uygulama kolaylıkla kaldırılabilir. Bu uygulama için herhangi bir ücret ödenmez ancak istenirse bağış yapılabilir.

Mozilla Firefox Üzerinden Adblock Nasıl Kullanılır?

Mozilla firefox tarayıcısı üzerinden mağazaya girilerek adblock eklentisi bulunmalıdır. Daha sonra bulunan bu eklenti tarayıcıya yüklenerek kullanılmaya başlanabilir. Mozilla firefox mağazası adblock eklentisi için herhangi bir ücret talep etmez, bu eklenti tamamen ücretsizdir.

İnsanlar Neden Adblock Kullanmak İsterler?

İnsanlar gün içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı pek çok defa internete girer. İnsanlar intener üzerinde gezinirken pek çok farklı sayfaya girer, insanların gezinirken girmiş oldukları bu sayfaların bazılarında çok sayıda reklam çıkabiliyor. İnsanlar bu çıkan reklamları engellemek için adblock eklentisini yüklerler. Yine bir internet sayfasında bulunan bir videoyu izlemek için sürekli reklam geçmek zorunda kalan insanlar adblock eklentisini yükleyerek bu sorundan kurtulmak isterler. Bu nedenlerden dolayı insanlar adblock kullanmak isterler.