AppleTitan Projesi’nden 190 Kişiyi Çıkardı

Paylaş!

AppleTitan Projesi’nden 190 Kişiyi Çıkardı.Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan en köklü gazetelerden birinde yayınlanan haberde iddia edilen açıklamaya göre, Apple uzun zamandır üzerinde çalıştığı otonom araç projesi olan “Titan Projesi”nde görevli olan 190 kişiyi işten çıkardı. İşten çıkarılan kişilerin büyük bir bölümü mühendislerden oluşuyor.

Titan Projesi

Teknoloji devi olan Apple firması tarafından yürütülen sürücüsüz otomobil projesi olan Titan Projesi uzun zamandır üzerinde çalışılan bir proje. Üretilmesi planlanan sürücüsüz aracın 2023 – 2025 yılları arasında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Otonom araç projesi için çalışan birçok firma arasında rekabet yaşanacak gibi gözüken gelecek yıllarda Apple’ın esas işi araç üretmek olan firmalar ile nasıl yarışacağı merak konusu olmuş durumda.

İşten Çıkarılanların Çoğu Mühendis

Elde edilen bilgilere göre Apple’ın Titan projesinde çalışırken işten çıkarılan kişilerin 38 tanesi mühendislik programı yöneticisi, 31 tanesi ürün donanım mühendisi, 33 tanesi donanım mühendisi, ve 22 tanesi ise yazılım mühendisi olarak görev yapmaktaydı. İşten çıkarma işlemleri ise 16 Nisan’dan itibaren geçerli olacak.