Darkroom Uygulaması iPad için Beta Yayınladı

Paylaş!

Darkroom uygulaması iPad için Beta yayınladı. iPhone cihazlar için oldukça güzel bir fotoğraf çekme uygulaması olarak bilinen ve ödül almış bir uygulama kalitesi ile birlikte iPad cihazlar için de beta sürüm ile yayınlanan Darkroom uygulaması, filtreleri, ayarlamaları, RAW modundaki fotoğraf desteği ile beraber oldukça başarılı bir uygulama olarak market içerisinde yer alıyor. Darkroom uygulaması sadece iPhone cihazlara yüklenmesi ile iPad kullanıcılarının oldukça sorun yaşadığı durumlardan bir tanesi olarak bilinmekteydi.

Yakın zamanda geliştiriciler tarafından bu duruma bir çözüm üretilerek iPad için de kullanıma açılan Darkroom uygulaması beta olarak yayınlandı. İçindeki ayarları, araçları ve özellikleri sayesinde ödül almış bir uygulama olarak bilinen Darkroom, fotoğraf çekmek isteyenler ve sosyal medya uygulamalarını aktif olarak kullananlar için fazlası ile işe yarar bir uygulama. Bilgisayara gerek duyulmadan bilgisayar kalitesinde işler sunmakta olan bu uygulama iPad cihazlara yenilikleri ile beraber gelecek.

RAW Formatında Fotoğraf Çeken Uygulama: Darkroom

IOS işletim sistemine sahip olan cihazların eksiklerinden bir tanesi olarak bilinen ve RAW formatında fotoğrafların çekilmesinin önüne geçen etmenlerden kurtulabilmek için kullanıcıların tercih edebilecekleri fotoğraf çekme uygulamalarından bir tanesi de Darkroom. iPhone cihazlara gelen son güncelleme ile beraber sinematik gren efektin uygulamaya yerleşmiş olması kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alınmasına neden oldu. Ayrıca Live Photos desteğini de sunan bu uygulama, ufak video animasyonlarını düzenleme imkanını da kullanıcılarına sunacak.

Uygulamayı iPad cihazlara indirebilmek için Darkroom beta programına dahil olunması gerekiyor. Programa kayıt oluşturmuş olan kullanıcı için iPad cihaza bu uygulamayı yükleyebilmek ve fotoğraf çekebilmek mümkün hale gelecek. RAW formatında fotoğraf çekimi hem iPhone cihazlarda hem de iPad cihazlarda bu uygulama ile yer alabilecek. iPhone cihazlarda App Store üzerinden indirilebilen bu uygulamanın uzun süredir iPad cihazlara da gelmesi bekleniyordu. Kullanıcıların beklentileri karşılığını buldu ve geliştiriciler Darkroom uygulamasını iPad cihazlar ile uyumlu bir halde çalıştırabilecek olan beta sürümünü yayınladılar. Beta programına kayıt oluşturularak iPad cihaza Darkroom uygulamasının indirilebilmesi yakın zamanda mümkün hale gelmiş oldu.