Black Mesa 14 Yıl Sonra Geliştiriliyor

Paylaş!

Black Mesa 14 yıl sonra geliştiriliyor .Half Life efsanesi eski dönem oyuncularının oldukça hakim olduğu ve içerisinde kendisine büyük bir yer edinen Black Mesa ile oyun severleri kendine hayran bırakan bir alternatif olarak biliniyordu. Black Mesa’nın 14 yıl aradan sonra yeniden geliştirilmesine karar veren oyun tasarımcıları 6 saatlik yeni bir macera ile oyuncularla buluşmak için geliyor.

İlk olarak 1998 yılında piyasaya sürülen ve oyun dünyasında baştan sonra değişime neden olan Half Life oyunu, bir yarım kalmışlık hikayesi olarak bir çok oyuncunun içinde ukde olarak kalması ile de biliniyor. Tıpkı isminde olduğu gibi Half Life: Episode 2 sonrasında kaderine terk edilen bu oyunu halen daha unutamayan pek çok oyuncu bulunuyor. 2004 yılına gelindiği zaman oyuncular ile yeniden buluşan ve Half Life: Black Mesa adı ile oyuncuların karşısına çıkan oyun, 14 yıllık aranın ardından geliştiriciler tarafından yeniden piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

Black Mesa X-Men Dünyası ile Gelecek

Half Life: Black Mesa ismi ile 2004 yılında karşımıza çıkan ve aradan 14 yıl geçtikten sonra o dönemlerde X-Men dünyasına geçişi ile yarım kalan oyunda yeni bir dönem başlayacak. Half Life oyununun 20. yılı şerefine yeniden bir geliştirme işlemine başlayan oyun tasarımcıları, son bölümü baştan yaratmaya karar verdiler. Tam olarak 6 saatlik bir oynanış süresi yer alacak olan yeni versiyonun geçtiğimiz günlerde fragmanı yayınlandı. Neredeyse günümüz grafikleri ile boy ölçüşebilecek olan kıvamdaki efektleri ile enfes bir çıkış yakalayan oyun fragmanı Youtube gibi platformlar üzerinden kısa sürede ciddi bir izlenme oranı yakaladı.

Black Mesa: X-Men adı ile çıkacak olan yeni oyunun 2019 yılının ikinci yarısında oyuncular ile buluşması bekleniyor. Half Life adı altında önce Black Mesa ile daha sonrasında ise Black Mesa adı altında X-Men adı ile çıkarılmış olan bu oyun 1998 yılında ilk üretimi yapılan oyunun 20. yılı şerefine oyun severler ile buluşacak. 2019 yılının ikinci yarısında gelecek olan oyun için şimdiden bekleyiş başladı.