FIFA 19’da Yer Alan Hatalı Türkiye Haritası Tepkilere Neden Oldu

Paylaş!

FIFA 19’da Yer Alan Hatalı Türkiye Haritası Tepkilere Neden Oldu. Her sene yaptığı gibi 2019 yılına girerken FIFA 19 seçeneği ile birlikte oyuncuları kendine bağlamayı başaran FIFA’da şu sıralar oldukça nahoş bir durum yaşanıyor. EA Sports firması tarafından geliştirilen ve uzun yıllardır oyun tekelini elinde bulundurmayı başaran FIFA serisinin son oyunu bir süredir oyuncuları ile buluşmuş durumda.

Oyun içerisinde yer alan Ultimate Team modu, bünyesinde bulundurduğu Türkiye haritası ile Türk oyuncuları ayağa kaldırdı. FIFA 19 oyununun Ultimate Team modunda, Squad Battles ismi verilmiş olan tek kişilik oyun modu yer alıyor. Bu oyun modunda hafta içerisinde dünyanın çeşitli yerlerindeki oyuncular ile tek kişilik oyun modunda karşılaşılarak kapışma yaşanıyor ve 1 haftalık süreç sonunda kazanan ödülü alıyor. Bu modun ekranında ise o kadroyu oluşturmuş olan kişinin taktiksel dizilişi ile oyun planı ve ülkesinin bayrağı bulunuyor. Ancak durum Türkler için pek iç açıcı değil.

Türkiye’nin Kuzey Doğu’su Yok

FIFA 19 oyunu içerisinde yer alan yeni oyun modu ile beraber Türkiye bayrağının görünüşünün eksikliği Türk oyuncuların sosyal medyada ayağa kalmasına neden oldu. 1 haftalık oyun sürecinde kazanan bir Türk oyuncunun oyun içerisinde Kuzey Doğu şehirlerinin neredeyse hiç görünmediğini fark etmesi üzerine işler EA Sports firması için karıştı. Daha önce çeşitli firmalardan bu konuda gelen ilginç hatalara bir de FIFA’nın eklenmesi ile Türk oyuncular isyan ettiler.

Yapılanların kasıtlı olduğunu düşündürücü pek çok hatanın üzerine EA Sports firmasının böyle bir hatayı yapmış olması da linç edilmesi ile karşı karşıya kalma durumunu meydana getirdi. Türk oyuncuların bu konuda oldukça hassas olmaları ve Türkiye haritasında yer alan Kuzey Doğu şehirlerinin neredeyse hiç görünmüyor oluşu ile sosyal medya karıştı. ES Sports cephesinden henüz her hangi bir açıklama gelmemesi ile kazan kaynamaya devam ediyor. Sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepkiler sonucunda firmanın nasıl bir açıklama yapacağı ve oyun içerisindeki bu hatayı düzeltip düzeltmeyeceği konusunda kullanıcılar mantıklı bir açıklama gelmesini bekliyorlar.