Xiaomi Yeni Cihazını 24 Aralık’ta Duyuracak

Paylaş!

Xiaomi Yeni Cihazını 24 Aralık’ta Duyuracak. Xiamoi şirketinin resmi Weibo hesabından yapılan paylaşım doğrultusunda yeni cihazın duyurusunun kısa süre içerisinde gerçekleşeceğine ilişkin haberler teknoloji sektörünün ilgisini çekmeyi başardı. Xiaomi Play adı ile çıkacak olan cihazın 24 Aralık’ta şirket tarafından tanıtımının yapılacağı duyurusu ile beraber gözler cihaza çevrildi.

Çin menşeili akıllı telefon üreticisi Xiaomi firması 24 Aralık tarihinde Çin’de düzenlenecek olan yeni bir lansman ile Play adını verdiği cihazını duyuracak. Yeni bir akıllı telefon serisini başlatacak olan bu cihaz ile beraber şirketin cihaz özelliği ya da niteliği hakkında bu zamana kadar basına her hangi bir bilgi sızdırmamış olması da oldukça merak edilmesine neden oldu.

Cihazın nasıl bir görünüme sahip olacağı, donanımsal özellikleri konusunda pek çok tahminde bulunan kullanıcıların yorumlarına göre bu yeni serinin başlangıcı için heyecanlanmamak mümkün değil. Öyle ki cihazda adından da anlaşılabileceği üzere oyun oynamaya yönelik pek çok yeniliğin bulunması bekleniyor.

Xiaomi Play Geliyor

Firma açıklaması doğrultusunda cihazın Play adı ile satışa sunulması pek çok görüşün de açığa çıkmasına neden oldu. Bir oyun telefonu olma ihtimali üzerinde durulan bu cihazın yeni bir seriyi başlatacak olması ve Çinli teknoloji devinden bu seriyi geliştirecek daha pek çok cihazın üretiminin yapılacağı düşüncesi oyun severleri heyecanlandırmış durumda. Xiaomi firması Black Shark serisi adını verdiği bir seri ile telefon segmenti içerisinde oldukça başarılı bir çıkış yakalamasının ardından yeni serisinin adını Play olarak belirledi.

Mobil oyuncuların dikkatini çekmeyi başarmış olan firmanın seriyi başlatacak olan cihazını 24 Aralık’ta tanıtması bekleniyor. Dünyanın en uygun fiyatlı işletim sistemi olma özelliğini bünyesinde taşıyan Snapdragon 845’li F1 Cocophone’ın Çin’e uyarlanmış bir cihaz olma ihtimali de kullanıcıların merak ettikleri etmenler arasında. Sadece bir oyun telefonu olma ihtimalinin dışında teknik ve donanımsal açıdan da pek çok özelliği bir arada bulundurması beklenen Play modelinin nasıl bir görünüşe sahip olacağı ise henüz bilinmiyor. Bu konuya ilişkin olarak firmanın 24 Aralık’ta yapacağı lansmanı beklemek gerekecek.